Partnerzy serwisu:

Więcej autobusów Toruń – Chełmża. Komunikacji zastępczej za pociągi brak

Michał Szymajda 20.12.2021 2,6k

Więcej autobusów Toruń – Chełmża. Komunikacji zastępczej za pociągi brak
Stacja GrudziądzFot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Od 16 grudnia Arriva na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Kujaw i Pomorza uruchamia dodatkowe autobusy liniowe z Torunia do Chełmży. Idealnie wciąż nie jest.
Przypomnijmy: w nowej umowie dotyczącej obsługi kujawsko-pomorskich kolejowych linii regionalnych, z nieznanych powodów (wciąż nie możemy się doczekać wyjaśnień ze strony urzędu) zabrakło zapisów o obsłudze autobusami zastępczymi fragmentu linii kolejowej 207 z Torunia Wschodniego do Chełmży (jest remontowany). W ostatniej chwili Arriva, która odpowiada też za obsługę linowymi autobusami odcinka Toruń – Chełmża, zgodziła się na honorowanie w nich kolejowych biletów, ale rozkład jazdy autobusów dalece rozmijał się z przyjazdami i odjazdami pociągów, które kursują między Grudziądzem a Chełmżą (ten odcinek został wyremontowany przed laty).

Od 12 grudnia było to przyczyną licznych skarg pasażerów. Urząd marszałkowski zareagował na to w czwartek 16 grudnia, udostępniając także nowy rozkład jazdy uzupełniony o nowe autobusy. Są one lepiej zgrane z pociągami, jednak trudno mówić o sytuacji idealnej. Nie ma odjazdów „door-to-door”, a różnice w przyjazdach i odjazdach pociągów i autobusów nierzadko przekraczają 20 minut.

– Informujemy, iż we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, od 16 grudnia 2021 roku uruchamiamy dodatkowe kursy autobusów regionalnych na trasie Toruń – Chełmża. Oznacza to dodatkowe kursy w dni robocze, soboty i niedziele, wybrane autobusy będą kursować w dniach 25 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022, część kursów wydłużona jest do przystanku autobusowego "Dworzec Miasto" zlokalizowanego pod dworcem kolejowym Toruń Miasto – czytamy na stronie Arrivy.

Rozkład jazdy autobusów po zmianach dostępny jest tutaj.

Jak udało nam się dowiedzieć, PKP Polskie Linie Kolejowe odmówiły finansowania kolejowej komunikacji zastępczej, która działała między Chełmżą a Toruniem do 12 grudnia. Zadaliśmy spółce pytania dotyczące przyczyn odmowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony