Partnerzy serwisu:

„Widzialni Pełnosprawni" na największych dworcach w Polsce

inf. prasowa 03.08.2018 0

„Widzialni Pełnosprawni" na największych dworcach w Polsce
fot. Fundacja Grupy PKP
Na sześciu największych dworcach w Polsce można było zobaczyć wystawę fotograficzną „Widzialni Pełnosprawni w pracy”. Ekspozycję przygotowała Fundacja Grupy PKP, a jest ona następstwem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego promującego równe szanse na rynku pracy.
Całość odbywa się w ramach projektu „WidzialniPełnosprawni.pl”. Wystawę poprzedził konkurs fotograficzny, do którego można było zgłaszać fotografie przedstawiające osoby z niepełnosprawnością w trakcie pracy. Zgłoszono ponad 100 prac. Nagrodzone i wyróżnione prace pokazują, że niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia oraz gorszej pozycji na ryku pracy. Zwycięskie zdjęcie przysłał Jacek Cisło – wykonał je, korzystając ze statywu i samowyzwalacza.

– Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

Prezentacja ekspozycji rozpoczęła się 16 lipca na Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie. W dalszej kolejności był dworzec kolejowy w Poznaniu. Aktualnie wystawę obejrzeć można w Opolu (do 13.08), a następnie w Łodzi (14-27.08) i Krakowie (28.07-10.09). Ostatnim miejscem na trasie jest Dworzec Główny we Wrocławiu, gdzie wystawę można będzie oglądać od 11 do 24 września.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony