Partnerzy serwisu:

Wichury opóźniły o ponad godzinę aż 360 pociągów

Jakub Madrjas 22.10.2021 2,3k

Wichury opóźniły o ponad godzinę aż 360 pociągów
fot. Paweł Filipowicz
Silny wiatr spowodował ogromne utrudnienia 21 października w Polsce. Opóźnionych powyżej godziny było aż 360 pociągów, a powyżej trzech godzin - trzydzieści. Dziś (22 października) sytuacja poprawiła się, choć opóźnień wciąż jest dużo.
Jak informowaliśmy wczoraj (21 października), silny wiatr w całej Polsce spowodował ogromne utrudnienia na kolei. Jak podsumowuje PKP PLK na prośbę "Rynku Kolejowego", przez zmiany spowodowane wichurą powyżej godziny opóźnionych było 360 pociągów, powyżej trzech godzin - trzydzieści. - W zależności od sytuacji – aby jak najszybciej podróżni mogli kontynuować jazdę zapewniona była zastępcza komunikacja autobusowa, bądź jazda trasa zmienioną lub z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych. W pociągach Intercity przewodnik według możliwości zapewniał poczęstunki. Podobnie było dla podróżnych opóźnionych pociągów na większych stacjach kolejowych. Tak szybko jak to możliwe aktualizowane były komunikaty o kursowaniu pociągów – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Największe problemy powodowały przewrócone drzewa. Według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa cytowanych przez Radio Zet bez prądu w piątkowy poranek pozostawało ok. 121 tys. odbiorców. Z powodu silnego wiatru i dokonanych przez niego zniszczeń zginęły w całym kraju co najmniej cztery osoby, 18 osób zostało rannych (w tym 7 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej); strażacy interweniowali ponad 10 tysięcy razy.

Dziś (22 października) sytuacja jest już lepsza, choć statystyki wciąż pokazują ponad 100 opóźnionych (29%) i 46 odwołanych pociągów. - Po trudnej nocy, sytuacja na sieci jest stabilna. Ruch pociągów odbywa się bez zakłóceń. Tylko na linii Sławno - Słupsk i Legionowo - Wieliszew służby techniczne naprawiają uszkodzoną po wichurach sieć. Sprawdzane są również urządzenia oraz sieci potrzeb nietrakcyjnych, zasilanie przejazdów kolejowo-drogowych. Służby dyżurne cały czas monitorują sytuację pogodową - informuje Karol Jakubowski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony