Partnerzy serwisu:

Rosną utrudnienia na kolei z powodu wichur

Jakub Madrjas 21.10.2021 4,3k

Rosną utrudnienia na kolei z powodu wichur
fot. Paramaciej CC BY-SA 3.0
W Baszewicach w powiecie gryfickim pociąg Polregio hamował przed drzewem przewróconym przez wichurę. Dwie osoby są ranne. Utrudnienia są również na Dolnym Śląsku.
– Około godziny 14 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych SA zakończyły usuwanie drzewa, które w wyniku silnego wiatru spoza terenu kolejowego opadło na tory. Wznowiony został ruch pociągów na szlaku Płoty - Gryfice (linia kolejowa Koszalin - Goleniów). Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów. Zmiany na linii były efektem wjechania pociągu relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg w drzewo, które spoza terenu kolejowego opadło na tory. Natychmiast na miejsce dysponowano ekipę techniczną. Podróżni w pociągach i na peronach byli informowani o aktualnej sytuacji – powiedział Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP PLK.

Jak informuje rzeczniczka Polregio Aleksandra Baldys, do zdarzenia doszło około godz. 13. – W wyniku wichury drzewo spadło na tory, maszynista musiał hamować i to spowodowało, że dwóch pasażerów zostało poszkodowanych – wyjaśnia, dodając, że obecnie są opatrywani w karetce. Jak podał Polsat News rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 80 osób.

Odcinek, na którym doszło do zdarzenia jest jednotorowy, w związku z czym ruch pociągów został wstrzymany. Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP PLK poinformował portal szczecinskie24, że ze względu na warunki pogodowe obecnie pociągi nie kursują m.in. na odcinkach: Szczecin Dąbie – Runowo, Szczecin – Chojna. Według Portalu Pasażera PKP PLK, wiele pociągów w regionie jest opóźnionych. 

Aktualizacja. Trudna sytuacja na Dolnym Śląsku

Straż pożarna wyjechała już do ponad 1000 zgłoszeń, przede wszystkim na Dolnym Śląsku oraz Pomorzu Zachodnim. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem IMGW wydało dla prawie wszystkich województw.

Jak poinformowały Koleje Dolnośląskie, na trasie Jelenia Góra – Goerlitz oraz Węgliniec – Lubań Śląski do odwołania kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Odcinek Węgliniec – Zgorzelec będzie obsługiwany wahadłowo. Na liniach Wrocław Brochów – Jelcz Laskowice oraz Wałbrzych – Jelenia Góra i Wałbrzych – Wrocław – pociągi tymczasowo zostają wstrzymane. Na linii Legnica – Żary trwa przerwa w ruchu, służby pracują nad usunięciem z torów powalonych przez wiatr drzew. Na liniach Lubin – Głogów oraz Lubin – Legnica – obowiązuje komunikacja zastępcza.

Duże utrudnienia są również w Czechach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony