Partnerzy serwisu:

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później

JM/KŁ, Rynek Kolejowy 26.08.2021 2,7k

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Przedłużyła się przebudowa stacji Swoszowice. Wspólnie z miastem PKP PLK buduje tu węzeł przesiadkowy.
W lipcu PKP PLK rozstrzygnęły prowadzony wspólnie z miastem Kraków przetarg na przebudowę stacji Swoszowice. To bardzo ciekawa inwestycja, w ramach której ma powstać węzeł przesiadkowy. We wrześniu ubiegłego roku, po odrzuceniu odwołań przez KIO, rozpoczęto prace.

Miały się zakończyć w ciągu siedmiu miesięcy, ale otwarcie nowej infrastruktury już dwukrotnie przełożono. 23 sierpnia Polregio otrzymało od PKP PLK informację, że prace modernizacyjne są kontynuowane, a pociągi wciąż nie będą zatrzymywały się na tym przystanku. W dalszym ciągu nie będzie też uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

- Ze względu na ulewne deszcze, które wstrzymały część prac przy ciągach komunikacyjnych i przejściu podziemnym na przystanku Kraków Swoszowice, PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowały o przesunięciu daty udostępnienia go podróżnym na kolejną korektę rozkładu jazdy, czyli 6 listopada - potwierdza Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK.

- Według zapewnień wykonawcy wszystkie elementy infrastruktury, wykonywane w ramach modernizacji przystanku (nowa droga, chodniki, peron, przejście podziemne, parking „Parkuj i Jedź”) będą wtedy gotowe - dodaje. Przypomnijmy, że parking powstaje w ramach opcji w zamówieniu i jest dla niego przewidziany oddzielny harmonogram (realizacja w siedem miesięcy od skorzystania z prawa opcji).

W Krakowie Swoszowicach w ramach oddzielnej inwestycji PKP SA przebudowuje budynek dworca. Z kolei w Krakowie właśnie ruszyła przebudowa przystanku Kraków Business Park.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony