Partnerzy serwisu:

Węgry: Cięcia w połączeniach nocnych

Tomasz Kościelny 24.09.2017 79

Węgry: Cięcia w połączeniach nocnych
Fot. NAC, CCA 4.0/Wikimedia Commons
Koleje Węgierskie MÁV-Start planują radykalnie zmienić siatkę swoich pociągów nocnych. W związku ze stratami, jakie są generowane, w nowym rozkładzie jazdy nie będzie już kilku kluczowych połączeń. Część składów pojedzie w skróconych relacjach.
W rozkładzie jazdy, który wchodzi w życie w grudniu, dotychczasowy pociąg Euronight Metropol z Budapesztu do Berlina będzie kończył bieg w Pradze. Natomiast z pociągu Corona z Budapesztu do miejscowości Braszów w Rumunii zostaną wyłączone wagony sypialne. Połączenia z miastami bułgarskimi (do Burgas i do Warny) będą zlikwidowane, natomiast pociąg w relacji Budapeszt - Belgrad będzie kursował w skróconej relacji.

Poza tymi zmianami, jest jeszcze jedna kluczowa decyzja. Firma MÁV-Start poinformowała, że od grudnia z pociągów do Kluż-Napoki, Belgradu, Lublany, Braszowa i Wiednia znikną wagony restauracyjne. Pociągi RaijJet, które obsługują trasę z Budapesztu do Wiednia, będą wyłączone z komunikacji krajowej. Do tej pory zatrzymywały się także w miejscowościach Tatabánya i Győr. Od grudnia będą dostępne tylko w komunikacji międzynarodowej.

Zaplanowane przez przewoźnika zmiany w siatce połączeń nocnych mają przynieść węgierskiej kolei oszczędności, a straty, które generują, są głównym powodem cięć.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony