Partnerzy serwisu:

Weekendowe utrudnienia na linii PKM

Redakcja 20.10.2017 1k

Weekendowe utrudnienia na linii PKM
fot. PKM
W związku z zaplanowanymi na najbliższy weekend (20-22.10.2017 r.) robotami torowymi na linii PKM i związanego z nimi zamknięcia jednego z torów na odcinku Gdańsk Matarnia – Gdańsk Rębiechowo, w sobotę i niedzielę możliwe są niewielkie utrudnienia w kursowaniu pociągów trójmiejskiej SKM na tej trasie. Ruch będzie się odbywać po jednym torze.
Od dzisiaj (20.10.2017 r.), od godz. 20:00, do poniedziałku (23.10.2017 r.), do godz. 4:00, zamknięty zostanie dla ruchu pociągów tor nr 1 linii PKM na odcinku pomiędzy przystankami Gdańsk Matarnia – Gdańsk Rębiechowo. Związane jest to z niezbędnymi do wykonania jeszcze przed zimą pracami konserwacyjnymi i gwarancyjnymi.

W tym czasie pociągi SKM na tym odcinku jeździć będą z prędkością ograniczoną do 50 km/h, a na przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy nieczynny będzie peron 1. W związku z tym pociągi we wszystkich kierunkach (Gdańsk, Gdynia, Kartuzy i Kościerzyna) odjeżdżać będą z peronu 2, przy torze nr 2. Informować o tym będą stosowne komunikaty zarówno na dojściach do peronów, jak i na samych peronach.

Aby związane z tym utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów, wszystkie prace zaplanowane zostały na weekend, kiedy z linii PKM korzysta mniej osób niż w dni robocze. Przewidywane opóźnienia pociągów, które pomiędzy Matarnią i Rębiechowem poruszać się będą tylko po jednym torze, mogą jednak wynieść – w zależności od pory dnia – od kilku do kilkunastu minut.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony