Partnerzy serwisu:

Weekendowe problemy z LCS Ciechanów paraliżowały ruch na E65

Michał Szymajda 16.08.2021 5,6k

Weekendowe problemy z LCS Ciechanów paraliżowały ruch na E65
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK nie ma szczęścia do planowanego prowadzenia ruchu w piątkowe weekendy. Tym razem pociągi stanęły między Warszawą a Gdańskiem.
W piątek wieczorem pasażerowie informowali nas, że nie mogą kontynuować jazdy w kierunku Warszawy i Gdańska a obsługa pociągów nie jest w stanie powiedzieć, kiedy będzie możliwa kontynuacja podróży. Stały pociągi Pendolino, IC i TLK, a także pociągi regionalne. Okazało się, że problem jest z urządzeniami sterowania ruchem w obszarze LCS Ciechanów.

– W piątek po godzinie 20:00 doszło do usterki komputerów sterujących urządzeniami sterowania ruchem kolejowym na stacji Konopki obsługiwanej z LCS Ciechanów. Wpłynęło to na zmiany w ruchu kolejowym i wstrzymanie kursowania pociągów na odcinku Ciechanów – Mława. Ruch wznowiono o ok. godz. 21:30. Wyjaśniane są przyczyny usterki – napisał Martyn Janduła z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Część pociągów jadących na południe kraju miała jednak opóźnienie większe niż 90 minut. Przypomnijmy, że w wypadku opóźnień pociągów wynoszących ponad 60 minut można ubiegać się w PKP Intercity o zwrot części kwoty zakupu biletu.

Tego dnia do incydentu doszło także na linii nr 3 (magistrala E20) pomiędzy Zbąszyniem a Poznaniem. Otrzymaliśmy informację, że tego dnia, z uwagi na awarię radiołączności z LCS Opalenica maszyniści mieli kontaktować się z dyżurnym ruchu za pomocą... telefonu komórkowego. Weryfikujemy tę informację w PKP PLK i UTK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony