Partnerzy serwisu:

Weekendowa awaria srk w Poznaniu. Opóźnienia pociągów to jednak efekt innego zdarzenia

Michał Szymajda 09.08.2021 4,6k

Weekendowa awaria srk w Poznaniu. Opóźnienia pociągów to jednak efekt innego zdarzenia
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Niedziela była kolejnym dniem, w którym pojawiły się problemy z systemem sterowania ruchem pociągów na poznańskim węźle kolejowym. Ale PLK poradziła sobie z nim dość sprawnie. Spore opóźnienia pociągów w niedzielę spowodowane były czym innym.
PLK przyznała, że problem z srk pojawił się na jednej z linii wychodzącej z Poznania.

Usterka samoczynnej blokady liniowej na odcinku Poznań Górczyn – Palędzie (linia Poznań – Kunowice) nie wpływała na kursowanie pociągów na poznańskim węźle kolejowym. Służby techniczne rozpoczęły prace po godz. 11 i zakończyły po 13. Nie było przerw w ruchu pociągów. Wprowadzono telefoniczne zapowiadanie pociągów. Zmiany w czasie jazdy nie przekraczały ok. 5 min i dotyczyły siedmiu składów – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Wieczorem ruch kolejowy w Poznaniu skomplikował jednak wypadek na torach.

–  Zmiany w ruchu były niezależne od PKP Polskich Linii Kolejowych SA i wynikały ze zdarzenia, do którego doszło około godz. 21:30 między Kiekrzem a Rokietnicą. Wyjaśniane są okoliczności w jakich osoba postronna, poza przejazdami i wyznaczonymi przejściami, wtargnęła pod pociąg relacji Szczecin Główny – Łódź Fabryczna.

Do ok. godz. 2:05 – ze względów na działania policji - konieczne było wstrzymanie ruchu na odcinku Kiekrz – Rokietnica. Zapewniono komunikację zastępczą na odcinku Poznań – Rokietnica – Poznań. Pasażerowie byli informowani o sytuacji na stacjach i na przystankach. Przejazdy 5 pociągów były zmienione – poinformował Radosław Śledziński.

– Wchodzenie na tory w miejscach niedozwolonych jest bezwzględnie wzbronione, powoduje zagrożenie życia i zdrowia oraz wpływa na angażowanie służb ratowniczych i utrudnienia dla podróżnych -  zmiany w kursowaniu pociągów – dodaje przedstawiciel wielkopolskiej PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony