Partnerzy serwisu:

We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu

Michał Szymajda 14.12.2018 31

arrow
arrow
We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu
Fot. PKP PLK
We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu
We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu
Nowy, wyższy peron na stacji Włoszczowa od 14 grudnia służy podróżnym. Przy stacji powstały miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe. Prace torowe, przebudowa przejazdów i mostów na trasie Kielce – Żelisławice poprawiły bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pasażerskie i składy z towarami jeżdżą sprawniej. Wartość inwestycji to 21,5 mln zł netto.
Podróżni na stacji Włoszczowa już korzystają z wygodniejszego peronu nr 1. Obiekt został podwyższony, aby wsiadanie i wysiadanie z pociągu było wygodniejsze. Dzięki antypoślizgowej nawierzchni i oświetleniu zapewniona jest bezpieczna droga do pociągu. Dla osób o ograniczonej mobilności zbudowano pochylnię, a osobom niewidomym i niedowidzącym służą ścieżki naprowadzające. Na peronie zamontowane zostały ławki i czytelne oznakowanie. Rozkład jazdy jest dostępny w nowych gablotach. Wiaty zostaną zamontowane do końca bieżącego roku.

Dla kierowców przygotowano 12 miejsc postojowych w pobliżu stacji. Cykliści mogą zostawić rowery przy stojakach. Stacja obsługuje codziennie ok. 30 pociągów pasażerskich m.in. w kierunku Kielc, Warszawy, Wrocławia i Częstochowy. Drugi, wyspowy peron na stacji był zmodernizowany w ubiegłym roku.

Dzięki inwestycjom na odcinku Kielce – Żelisławice pociągi pojadą z prędkością 110 km/h. Wyremontowane zostały tory m.in. na stacji Kielce Herbskie i na mostach w Czostkowie, w pobliżu Ostrowa i w Ludyni. Na odcinku Ludynia – Włoszczowa wymieniono słupy i sieć trakcyjną. Na stacji Kielce Herbskie w rozjazdach zamontowano system elektrycznego ogrzewania, odpowiedzialny za sprawny przejazd pociągów w trudnych warunkach zimowych.

Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewnia przebudowa 5 przejazdów. Kierowcy przejeżdżają na nich po nowej jezdni. Na przejazdach: w Ludyni i Włoszczowie zamontowano dodatkowe urządzenia sygnalizacji przejazdowej. Na 3 przejazdach zamontowano monitoring.

Prace są finansowane ze środków budżetowych i środków własnych w ramach zadań: „Likwidacja zagrożeń i podniesienie funkcjonalności eksploatacyjnej na linii kolejowej 61’’, „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”, „Estetyzacja stacji pasażerskich”.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony