Partnerzy serwisu:

Wczoraj w Słowacji doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z lokomotywą

Jakub Rösler 04.06.2022 3,4k

Wczoraj w Słowacji doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z lokomotywą
fot. fb Policia Slovenskej republiky
Jak poinformowała słowacka policja, wczoraj doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z lokomotywą, na trasie z Żyliny do Vrútok. W wypadku nikt nie zginął, lecz 74 osoby zostały poszkodowane, w tym 4 ciężko.
Wczoraj informowaliśmy o katastrofie kolejowej, która miała miejsce w Niemczech. Niestety okazuje się, iż nie był to jedyny wypadek tego dnia. Jak donosi słowacka policja, także w tym kraju doszło do wypadku kolejowego, choć w tym przypadku obyło się bez ofiar śmiertelnych. W zdarzeniu brał udział pociąg pasażerki oraz lokomotywa spalinowa.

Jak informuje portal aktuality.sk, skład osobowy zepsuł się na trasie z Żyliny do Vrútok, a dokładniej między miejscowościami Varín i Vrútky. W stojący pociąg uderzyła lokomotywa spalinowa, która przybyła by wziąć uszkodzony pociąg na hol. Na ten moment nie jest jednak jasne, dlaczego doszło do wypadku.

Słowacka policja poinformowała na swoim oficjalnym profilu na facebooku, iż w zdarzeniu ranne zostały 74 osoby, w tym 59 lekko. Poważniejsze obrażenia odniosły cztery osoby, a nikt nie zginął.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony