Partnerzy serwisu:

Wciąż nie ma umowy między pomorskim a SKM, jest za to rozkład jazdy

Michał Szymajda 16.11.2017 3,4k

Wciąż nie ma umowy między pomorskim a SKM, jest za to rozkład jazdy
Pociąg PKP SKM TrójmiastoFot. Romuald Stolnicki
Po tym, jak marszałek województwa pomorskiego odrzucił ofertę PKP SKM Trójmiasto na wykonanie przewozów aglomeracyjnych na terenie Trójmiasta i w okolicznych gminach, wciąż nie udało się dogadać stronom. Nie przeszkadza to przewoźnikowi… wywieszać nowych rozkładów jazdy.
Jeśli stronom uda się dogadać, przewozy aglomeracyjne według nowego rozkładu ruszą 10 grudnia. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że od tej daty kręgosłup komunikacyjnych aglomeracji trójmiejskiej przestanie działać i tak zapewne się nie stanie. W ostateczności – jeśli strony nie uzgodnią jaką sumę zechcą spożytkować na przewozy, istnieje możliwość aneksowania w trybie warunkowym przewozów np. na miesiąc.

– Mamy wykonywać usługę przewozów w trybie tzw. powierzenia. Rozmowy z urzędem marszałkowskim potrwają jeszcze przynajmniej tydzień. Kwestią sporną jest m.in. wysokość dotacji UMWP do przewozów pasażerskich – poinformował Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM Trójmiasto.

Brak umowy nie powstrzymał SKM od umieszczania nowych rozkładów. – Robimy to od dzisiaj. Każdy zainteresowany może wejść na stronę skm.pkp.pl i sprawdzić jak będzie wyglądała komunikacja od 10 grudnia do 10 marca, czyli do wiosennej korekty rozkładu jazdy – dodaje Złotoś.

Najważniejszą zmianą w rozkładzie, który czeka na realizację po przyznaniu środków dla SKM, to kursy poza szczytem na trasie Gdynia Chylonia – Gdańsk Śródmieście co 10 minut (teraz co 15 minut). Inna zmiana na plus to zmniejszenie nocnej przerwy w ruchu w dni powszednie. Teraz pociąg z Gdańska Głównego w stronę Wejherowa odjeżdża o 00.05 , następny o 03.00, po korekcie pociągi będą jeździć w nocy co dwie godziny. W weekendy nocne pociągi będą natomiast jeździły co godzinę.

– Zmiany na liniach PKM można nazwać kosmetycznymi . Największa jest taka, że pociągi SKM będą się zatrzymywały na dwóch nowych przystankach – Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion, których budowa kończy się – powiedział Tomasz Złotoś.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony