Partnerzy serwisu:

Wciąż nie ma decyzji KE w sprawie restrukturyzacji Przewozów Regionalnych

Michał Szymajda 02.07.2019 4,1k

Wciąż nie ma decyzji KE w sprawie restrukturyzacji Przewozów Regionalnych
Jeden z nielicznych nowoczesnych własnych Elfów 2 należących do PolregioFot. Jakub Sus [archiwum RK]
Pomimo zapewnień Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, nadal nie zapadła, mająca mieć miejsce w czerwcu, pozytywna decyzja dotycząca formalnej zgody na przeprowadzoną już restrukturyzację Polregio. 
Z początkiem maja Przewozy Regionalne zorganizowały dużą konferencję, na której ogłoszono zakończenie zmian w firmie, które sporym zastrzykiem finansowym wsparła Agencja Rozwoju Przemysłu. Dziennikarze spodziewali się, że organizacja wydarzenia związana jest z ogłoszeniem formalnej zgody KE na zmiany, które i tak się już odbyły.

– Proszę się nie niepokoić, kończymy ten proces. Bądźcie państwo dobrej myśli, szampana otwieramy w czerwcu – mówiła podczas konferencji Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Czerwiec minął, wygląda na to, że szampan nadal się chłodzi. Zarówno MPiT, jak i Polregio nabierają wody w usta.

– Stronami sprawy są Komisja Europejska oraz polski rząd reprezentowany w tym przypadku przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. W związku z powyższym nie komentujemy przebiegu postępowania – napisał Dominik Lebda, rzecznik prasowy przewoźnika. Co na to rzecznicy resortu?

– Prosimy o kontakt z Przewozami Regionalnymi – odpowiada jednym zdaniem Departament Komunikacji w MPiT.

Zgoda na wejście kapitałowej państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu musiała zostać skompensowana działaniami, które ułatwią w przyszłości konkurowanie na rynku przewozów pasażerskich. W ich wyniku w Polsce skrócono okres, kiedy marszałkowie mogą przydzielać zadania przewozowe spółkom kolejowym bez przetargu. Zamiast na lat 15, skrócono ten okres do lat 10. Później będą musieli organizować przetargi.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony