Partnerzy serwisu:

Wąż dusiciel w przesyłce konduktorskiej

Jakub Madrjas 15.02.2023 3,1k

Wąż dusiciel w przesyłce konduktorskiej
fot. KMP Gliwice
Chwile strachu przeżył konduktor pociągu PKP Intercity relacji Katowice – Szczecin. Nadana przesyłka konduktorska z elektroniką nagle zaczęła się ruszać i syczeć. Okazało się, że to żywy wąż dusiciel.
O zdarzeniu poinformowali gliwiccy policjanci. 12 lutego dostali zgłoszenie o dziwnie zachowującej się przesyłce konduktorskiej w pociągu relacji Katowice – Szczecin. Paczka, w której miała znajdować się elektronika, nagle zaczęła się ruszać, a nawet… syczeć. Na miejsce wysłano policjantów kryminalnych z III komisariatu. – Pasażerowie nie zostali ewakuowani, ale pociąg został zatrzymany na około dwie godziny – powiedział "Rynkowi Kolejowemu" podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji.

Na miejsce wezwano nadawcę paczki – 40-letnią kobietę, w obecności której przeprowadzono oględziny. Okazało się, że w pudełku jest łagodny, niejadowity wąż z rodziny pytonów dusicieli – pyton królewski. Ewidentnie przestraszony, przyjął bierną postawę i podczas interwencji nie stwarzał problemów. Kobieta tłumaczyła, że sprzedała węża z powodu bezpieczeństwa dzieci. Gad rósł bowiem i stawał się coraz silniejszy – relacjonuje policja.

Policjantom po dłuższych poszukiwaniach udało się znaleźć osobę zajmującą się hodowlą węży, która, na czas postępowania, zadeklarowała opiekę nad zwierzęciem. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzą teraz postępowanie pod kątem naruszenia przepisów o transporcie zwierząt. Sprawdzone zostanie też, czy wąż był legalnie hodowany, a warunki jego wysłania nie były formą znęcania nad zwierzęciem – podsumowują mundurowi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony