Partnerzy serwisu:

Wąskotorowy wagon stanął na koszalińskim osiedlu

inf. prasowa 20.03.2017 460

Wąskotorowy wagon stanął na koszalińskim osiedlu
Fot. TKKW
19 marca na torach przy ulicy Wenedów w Koszalinie stanął zabytkowy wagon Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Pojazd będzie tu „parkować” aż do końca kwietnia, kiedy upływa termin rozliczenia PIT-ów i 1% podatku.
W ten sposób Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej apeluje o przekazywanie 1% podatków na remont między innymi tego wagonu. Jest to wagon z 1911 r., tak zwany brankard, używany na co dzień do przewożenia rowerów naszych pasażerów i innego sprzętu.

– Ze względu na wiek i zużycie wagon wymaga naprawy głównej. Potrzeba na nią ok. 20 tys. zł. W wagonie będzie wymienione całkowicie odeskowanie, jego rama zostanie wyczyszczona, zabezpieczona antykorozyjnie i pomalowana. Do naprawy pójdzie też podwozie wagonu – niezbędne jest wykonanie nowych panewek, regeneracja resorów, tulejowanie elementów układu hamulcowego. Na koniec zostanie pomalowane pudło wagonu w środku i na zewnątrz, wagon zyska też oświetlenie, którego do tej pory nie miał. Zostaną także odtworzone oryginalne oznaczenia historyczne wagonu – informuje TKKW.

Po zakończeniu prac stanie się on wizytówką koszalińskiej wąskotorówki, będzie to jeden z najstarszych czynnych wagonów kolejowych na Pomorzu. Aby tak się stało, niezbędne są fundusze, dlatego Towarzystwo zwraca się z apelem o przekazywanie 1% podatku na Koszalińską Kolej Wąskotorową – wystarczy wpisać w rocznym rozliczeniu PIT numer KRS: 0000244589 i kwotę podatku.

Towarzystwo w ubiegłym roku dzięki darowiznom z 1% wyremontowało kilkaset metrów torowiska i dokończyło naprawę innego historycznego wagonu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony