Partnerzy serwisu:

Warunki umowy dla połączenia Berlin – Gorzów ustalone

Jakub Madrjas 29.01.2016 104

Warunki umowy dla połączenia Berlin – Gorzów ustalone
Fot. Akkakk, CCA-SA
Zarząd województwa lubuskiego, Przewozy Regionalne oraz Arriva ustaliły wczoraj (28 stycznia) warunki umowy na uruchomienie przewozów pomiędzy Gorzowem a Berlinem. Pociągi mają ruszyć 12 marca.
Jak informuje urząd marszałkowski, 28 stycznia br. odbyły się trójstronne rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa, spółki Przewozy Regionalne oraz jej podwykonawcy – spółki Arriva. Strony potwierdziły, że są zainteresowane uruchomieniem bezpośredniego połączenia na trasie Gorzów Wlkp. – Berlin, o podwyższonym standardzie oraz bez konieczności postoju na granicy, w terminie 12 marca do 10 grudnia br.

Jak czytamy we wspólnym oświadczeniu, umowa miałaby charakter pilotażowy i nie może być podpisana na dłuższy czas z uwagi na planowany remont estakady w Gorzowie Wlkp., którego rozpoczęcie zarządca infrastruktury datuje na grudzień 2016 roku. Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy jest również związany z obligatoryjnym terminem korekty rozkładu jazdy 2016/2017 - czytamy.

Podtrzymano wcześniejszą propozycję uruchomienia dwóch połączeń z Gorzowa Wlk. do Berlina oraz jednego połączenia z Berlina do Gorzowa., o której pisaliśmy tutaj. Strony ustaliły, że stawka za tzw. pociągokilometr na realizację zamówienia nie może być wyższa niż średnia stawka obowiązująca na pozostałych połączeniach w regionie lubuskim. Strony zaproponowały kwartalne rozliczenia należności w oparciu o wskaźnik obłożenia. Przewozy Regionalne niezwłocznie sprawdzą możliwość realizacji tego rozwiązania – zapowiadają strony.

Wynegocjowane warunki wymagają zgody Zarządu Województwa Lubuskiego, który zajmie się sprawą niezwłocznie po uzyskaniu pisemnej oferty przewoźnika. Oferta zostanie przedłożona także radnym województwa podczas najbliższej sesji sejmiku, 8 lutego 2016 r.

Więcej na temat połączenia Berlin – Gorzów przeczytasz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony