Partnerzy serwisu:

Warszawę Zachodnią zamkną na noc, autobusy zamiast pociągów na kilku liniach Kolei Mazowieckich

Jakub Madrjas 26.10.2022 6,9k

Warszawę Zachodnią zamkną na noc, autobusy zamiast pociągów na kilku liniach Kolei Mazowieckich
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Szykuje się bardzo trudna jesień dla pasażerów z Mazowsza. Nałożą się na siebie utrudnienia związane z pracami PKP PLK na aż sześciu liniach z Warszawy. Przewoźnik będzie musiał wprowadzić komunikację zastępczą m.in. za pociągi do stacji Warszawa Zachodnia, która będzie zamykana na noc po 22:15 czy za część pociągów na linii grodziskiej 447, gdzie znowu trwa modernizacja.
Kolejna korekta rozkładu jazdy na kolei wejdzie w życie 6 listopada i będzie obowiązywać niewiele ponad miesiąc, do 10 grudnia. W tym krótkim czasie na Mazowszu zajdą jednak bardzo duże zmiany w komunikacji – choć już obecna korekta nie jest dla pasażerów łaskawa. Sytuację pogarszają roboty niezrealizowane podczas poprzednich zamknięć.

Jak podkreślają Koleje Mazowieckie, najtrudniej będzie w dniach od 7 do 10 grudnia, bo PLK planuje wtedy ograniczenie ruchu pociągów na linii średnicowej. W tych dniach przejadą przez nią 3 pociągi w ciągu godziny (obecnie jest ich 16). W związku z tym część połączeń kursować będzie w relacji skróconej do i z Warszawy Wschodniej lub Warszawy Zachodniej, niektóre zostaną odwołane lub pojadą w innej relacji.

Ponadto, od 2 grudnia w godzinach 22:15 – 4:15 na stacji Warszawa Zachodnia obowiązywać będzie nocna przerwa technologiczna. Z tego względu część połączeń KM pojedzie trasami okrężnymi, a część zostanie zastąpiona przez Zastępczą Komunikację Autobusową.  Nie wiadomo jeszcze, do kiedy potrwają te utrudnienia, bo w grudniu wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. 

Oto szczegółowe zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice
Od 28 listopada, ze względu na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA.

R2 Warszawa – Łuków
Z powodu niezbędnych napraw przejazdów kolejowo-drogowych, w dniach 19-20 oraz 26-27 listopada, ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki, odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Dodatkowo, w okresie od 7 listopada do 6 grudnia, w poniedziałki i wtorki, dwa ostatnie pociągi ze stacji Warszawa Rembertów do Sulejówka Miłosny, zostaną zastąpione przez ZKA.

R3 Warszawa – Łowicz Główny
Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym, zarówno na linii nr 3, jak i na stacji Warszawa Zachodnia (od 28 listopada). Ponadto, w dniu 6 listopada nastąpi przerwa w ruchu do godziny 6.00, spowodowana przełączaniem urządzeń. Wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów na tej linii. Część połączeń zostanie odwołana, natomiast wybrane pociągi na różnych odcinkach zostaną zastąpione przez ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie
W dalszym ciągu będą kontynuowane prace związane z budową tunelu w Kobyłce. Z czterech dostępnych torów funkcjonować będą tylko dwa. Część pociągów pojedzie w skróconej relacji z i do Zielonki, niektóre będą odwołane. Wybrane natomiast nie będą zatrzymywać się w Kobyłce i Kobyłce Ossów. Dodatkowo, z uwagi na nocną przerwę technologiczną, za ostatnie dwa połączenia do Tłuszcza będzie kursowała ZKA w relacji Zielonka – Tłuszcz.

R8 Warszawa – Radom/Skarżysko Kamienna
W związku z pracami w stacji Radom Wschodni, w dniach 11-14 oraz 18-21 listopada, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy. Ponadto, w dniach 12-25 listopada, z uwagi na zaplanowane prace wykończeniowo – gwarancyjne, pierwsze i ostatnie dwa połączenia do i z Radomia w kierunku Warszawy zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Dobieszyn.

R9 Warszawa – Działdowo
W związku z dalszą budową tunelu w Legionowie, nadal będą trwały utrudnienia w ruchu pociągów.

R81 Radom – Dęblin
Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony