Partnerzy serwisu:

Warszawa Zachodnia: Pierwsze zmiany w ruchu pociągów

Jakub Madrjas 16.10.2020 130

Warszawa Zachodnia: Pierwsze zmiany w ruchu pociągów
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe i Budimex przygotowują się do rozpoczęcia przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. Dzisiaj w nocy wykonawca rozpocznie wykonanie tymczasowego przejazdu technologicznego przecinającego tory kolejowe. Pojawią się zmiany w ruchu pociągów.
Jak podkreśla PKP PLK, prace rozpoczną się przy zmniejszonym, nocnym ruchu pociągów. Do niedzieli 18 października pociągi na stacji Warszawa Zachodnia będą obsługiwane na wszystkich peronach z wyłączeniem tylko peronu 6. Bieżące informacje dla podróżnych będą podawane w formie komunikatów. Plakaty będą określały organizację ruchu. Po zakończeniu prac na peronie 6, wykonawca przeniesie roboty kolejno na pozostałe perony. Informacje o zmianach będą przekazywane z wyprzedzeniem - zapewnia PLK.

Budowany przejazd będzie wykorzystywany do przyszłych prac związanych z budową kładki dla pieszych łączącej Wolę i Ochotę z peronami. Według informacji "Rynku Kolejowego", większe utrudnienia dla pasażerów mogą się zacząć 7 listopada, ale na razie nie udało nam się ich potwierdzić. p O zmianach dla pasażerów poinformujemy w najbliższym czasie, będą one dotyczyć teraz tylko pasażerów wsiadających na dworzec od strony północnej (Woli) i przesiadających się z Warszawy Zachodniej na linię obwodową - poinformował nas w ubiegłym miesiącu rzecznik Budimeksu Michał Wrzosek.

Po modernizacji pasażerowie będą korzystać z nowoczesnych peronów dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, a przez stację będzie mogło przejechać więcej pociągów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych Prace na stacji Warszawa Zachodnia planowane są do 2023 roku w ramach projektu POIiŚ 5.1-13 pn.: „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Więcej na ten prac które zrealizuje Budimex piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony