Partnerzy serwisu:

Warszawa, Wrocław, Szczecin. Coraz bliżej inwestycji mieszkaniowych na terenach kolejowych [film]

Redakcja 03.02.2020 0

PKP S.A. i PFR kontynuują prace nad inwestycjami w ramach programu Mieszkanie Plus. W Poznaniu działa już spółka celowa, a kolejne zostaną powołane w oparciu o grunty kolejowe zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.
PKP S.A. i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) poprzez PFR Nieruchomości (PFRN) zawiązały spółkę celową, której zadaniem będzie zabudowa poznańskich Wolnych Torów. Inwestycja może być warta przeszło 300 mln zł. Mieszkania na terenach pokolejowych, powstałe w ramach programu Mieszkanie Plus, mają stać się częścią nowoczesnej i wielofunkcyjnej dzielnicy miasta. To jednak dopiero pierwszy projekt, a wkrótce mają ruszyć inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

Podobnie jak w Poznaniu, współpraca będzie odbywała się poprzez wniesienie przez PKP S.A. aportem gruntów do spółek celowych powoływanych z PFRN. Ten ostatni podmiot będzie także dostarczycielem środków finansowych.

– PKP S.A. jest głównym partnerem w programie Mieszkanie Plus. Na terenach PKP S.A. ma powstać ok. 20 proc. wszystkich wybudowanych w ramach tego projektu mieszkań. Niezależnie od zmian, które ostatnio były w Polskim Funduszu Rozwoju – mamy swego rodzaju nowe otwarcie, zmieniło się kierownictwo funduszu i ministerstwo odpowiedzialne za program – PKP S.A. prowadzi działania zmierzające do przygotowania wszystkich potrzebnych gruntów – mówił Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP S.A.

– Na dziś mamy wytypowane 18 działek, na których może powstać nawet 15,5 tys. mieszkań. Nieruchomości w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie są na etapie bardzo zaawansowanym i grunty wkrótce zostaną wniesione aportem do spółek celowych i rozpocznie się proces projektowania mieszkań – wyjaśnia przedstawiciel PKP S.A. – W tych miastach powstanie ponad 2 tys. mieszkań – podkreśla.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony