Partnerzy serwisu:

Warszawa: Wracają pociągi do Otwocka, zaczynają się utrudnienia w Rembertowie

inf. pras oprac. RK 14.08.2020 2,4k

Warszawa: Wracają pociągi do Otwocka, zaczynają się utrudnienia w Rembertowie
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zgodnie z zapowiedziami, od soboty pociągi z Otwocka ponowie dojadą do Warszawy. W poniedziałek zaczną się jednak utrudnienia w Rembertowie. Wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.
Jak informuje PKP PLK, zgodnie z planem kończy się montaż nowych rozjazdów na stacji w Otwocku, od strony Świdra. Nowoczesne urządzenia sterowania ruchem zapewnią sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów przez stację. Od soboty 15 sierpnia podróże będą wygodniejsze już bez komunikacji autobusowej - pisze PLK.

Rozpoczynają się jednak kolejne utrudnienia dla pasażerów ze wschodniej części Warszawy. Jak informują Koleje Mazowieckie, w związku z modernizacją stacji Warszawa Rembertów, w okresie 17 sierpnia - 4 września 2020 r. wystąpią utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do i z Warszawy Rembertów zostanie odwołana. Warto przypomnieć, że utrudnienia na stacji Rembertów dotykały podróżnych przez większą część ubiegłego roku.

Wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM. Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna (w obu kierunkach) oraz w uruchamianych przez ZTM autobusach i tramwajach na odcinkach wzdłuż tej trasy. Autobusem linii 514 będzie można dojechać na bilecie KM aż do Metra Politechnika a tramwajami - aż do pl. Zawiszy obok przystanku Warszawa Ochota. Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek-Miłosna (w obu kierunkach).

Od 30 sierpnia skończą się za to utrudnienia w podróżowaniu pociągiem z Otwocka do Pilawy. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów na 3 stacjach i 6 przystankach. Wszystkie perony mają nowe oświetlenie i oznakowanie oraz zostały dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Przygotowano pochylnie i windy. Na peronach będą ławki i wiaty - pisze zarządca infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony