Partnerzy serwisu:

Warszawa Włochy: PLK zamontuje tłumiki. Będzie ciszej

inf. pras 23.04.2021 2,6k

Warszawa Włochy: PLK zamontuje tłumiki. Będzie ciszej
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Pociągi kursujące przez stację Warszawa Włochy będą mniej słyszalne. Ograniczenie oddziaływania akustycznego kolei na otoczenie zmniejszą specjalne tłumiki montowane w torach. Prace za 2,6 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają na ten rok.
Jak informuje PKP PLK, linia kolejowa w okolicach stacji Warszawa Włochy zostanie wyciszona. Po zakończonej modernizacji linii Warszawa – Łódź (nr 1) zgodnie z przepisami wykonane zostały ponowne pomiary hałasu. We wskazanych miejscach, obok już zastosowanych rozwiązań, wprowadzane są dodatkowe zabezpieczenia. 

Na wiadukcie nad ulicą Globusową zamontowane zostaną specjalne tłumiki przyszynowe ograniczające hałas wywoływany przejazdem pociągów. Elementy są montowane do szyn, by ograniczać rozprzestrzenianie się dźwięków, już jak najbliżej ich źródła.

Jak podkreśla zarządca infrastruktury, tłumiki to nowe rozwiązania wprowadzane na torach.  Obok stacji dodatkowo ograniczą hałas ekrany akustyczne. Prace nie będą miały wpływu na ruch pociągów. Przez stację Warszawa Włochy codziennie przejeżdża około 400 pociągów aglomeracyjnych i dalekobieżnych.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony