Partnerzy serwisu:

Warszawa: Utrudnienia w ruchu na linii średnicowej i grodziskiej

Jakub Madrjas 09.06.2020 4,1k

Warszawa: Utrudnienia w ruchu na linii średnicowej i grodziskiej
fot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
W Warszawie w dniach 11-13 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia. Potem zaczną się kolejne, dłuższe utrudnienia - tym razem na linii do Grodziska Mazowieckiego, które potrwają prawie do końca lipca.
Kilka dni temu Koleje Mazowieckie poinformowały o zmianach wynikających z korekty rozkładu jazdy. Teraz przewoźnik dodatkowo informuje o utrudnieniach, które rozpoczną się w najbliższych dniach na najważniejszych liniach kolejowych. 

Utrudnienia na dwóch ważnych liniach

Najpierw, w dniach 11-13 czerwca na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią z uwagi na konieczność naprawy jednego z torów. Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, wybrane połączenia będą kursowały w skróconych lub zmienionych relacjach. 

Następnego dnia, bo 14 czerwca, rozpocznie się wymiana sieci trakcyjnej na obu torach linii 447 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Prace potrwają aż do 26 lipca. Jak podaje przewoźnik, część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie zostaną odwołane. W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów od 14 czerwca do 5 lipca 2020 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach) obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Prace całodobowe w tunelu

jak informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, w tunelu średnicowym ekipy będą pracowały całą dobę. - Wymienione zostaną podkłady oraz uzupełniony tłuczeń na odcinku ok. 2 kilometrów. Prace umożliwią utrzymanie sprawnych przejazdów na linii średnicowej. Roboty zaplanowano w rozkładzie jazdy i uzgodniono z przewoźnikami na czas długiego weekendu, kiedy ruch pociągów jest mniejszy - informuje Jakubowski.

Roboty na linii z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy również są ujęte w rozkładzie jazdy. - Wymienione będą słupy oraz sieć trakcyjna w obu torach. Prace PKP Polskich Linii Kolejowych zapewnią sprawny przejazd pociągów podmiejskich na linii z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego - informuje Jakubowski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony