Partnerzy serwisu:

Warszawa: SKM S3 wraca na Warszawę Centralną

inf. pras oprac. RK 25.09.2020 22

Warszawa: SKM S3 wraca na Warszawę Centralną
fot. WTP Warszawa
Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 od niedzieli 27 września będą kursowały na trasie podstawowej przez Warszawę Centralną. Objazdowa trasa przez Warszawę Gdańską była chwalona przez część pasażerów ze względu na krótszy czas przejazdu.
Od 15 grudnia 2019 r. pociągi linii S3 jadące do i ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina skierowano na wyremontowaną linię obwodową – przez Warszawę Zachodnią (peron 8) i Warszawę Gdańską.  Połączenie w takiej relacji cieszyło się dużym zainteresowaniem pasażerów. Atutem był m. in. krótszy czas przejazdu z Legionowa czy Białołęki do 1 linii metra (na dworcu Gdańskim), Warszawy Zachodniej, czy biur na Służewcu, w porównaniu do podstawowej trasy przez Warszawę Wschodnią. 

Pierwotnie zapowiadano, że taka organizacja ruchu utrzyma się do połowy marca 2020. Utrzymała się jednak aż do teraz. Jak informuje ZTM Warszawa, PKP PLK zakończyły etap budowy nowego przystanku kolejowego Warszawa-Targówek (sam przystanek powstanie jednak sporo później). W związku z tym od niedzieli 27 września dla pociągów SKM S3 będzie obowiązywała trasa podstawowa z Legionowa / Wieliszewa / Radzymina przez Warszawę Wschodnią, Warszawę Centralną i Warszawę Zachodnią do stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

W rozkładzie pozostanie linia S30. Pociągi zostaną skierowane przez podmiejską linię średnicową czyli będą zatrzymywały się na przystankach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Będą to dwa kursy z Radzymina na Lotnisko Chopina – poranny o godz. 4.30 z Radzymina (odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście o godz. 5.20) i popołudniowy o godz. 16.30 z Radzymina (odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście o godz. 17.22).

Jednocześnie przestanie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską) – Warszawa Lotnisko Chopina (w obu kierunkach). Dalej będzie funkcjonować Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony