Partnerzy serwisu:

Warszawa: Rozpoczęły się jazdy zapoznawcze na linii obwodowej

Jakub Madrjas 03.10.2018 4,1k

Na warszawskiej linii obwodowej rozpoczęły się jazdy zapoznawcze - poinformowała PKP PLK. Obsługa podróżnych pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia powróci 21 października.
PKP PLK pisze w informacji prasowej, że 21 października "powrócą sprawne połączenia między stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia". Nie jest to prawda - jak ujawnił "Rynek Kolejowy". Linia obwodowa, podobnie jak linia podmiejska 447, zostanie przywrócona do ruchu bez pełnej funkcjonalności - prędkość będzie ograniczona do 40 km/h - dopiero po zakończeniu prac i po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych trasa będzie dostosowana do prędkości 80 km/h.

Teraz zakończone zostały dopiero zasadnicze prace na linii obwodowej. Jak informuje PLK, wykonane zostały próby obciążeniowe, szlifowanie szyn oraz regulacja sieci trakcyjnej. Kontynuowane są roboty wykończeniowe na peronach. Instalowane są ławki, tablice informacyjne, monitoring, systemy nagłośnieniowe i windy. Na przystanku Warszawa Młynów zamontowane zostały schody ruchome. Rozpoczął się etap jazd zapoznawczych przez przewoźników, który potrwa do 19 października. Codziennie między 22:00 a 12:00 będą trwały testy i przejazdy około 24 pociągów z prędkością 60 km/h.

Jak informuje PLK, po powrocie pociągów o bezpieczeństwie w pobliżu linii kolejowej przypomną mieszkańcom Woli koordynatorzy kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)” współfinansowany jest z mechanizmu CEF – Łącząc Europę. Wartość umowy dotyczącej bieżącej realizacji projektu wynosi 196 mln brutto. Dofinansowanie z UE wynosi 85%. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony