Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jeszcze jeden dzień utrudnień na linii otwockiej [aktualizacja]

Jakub Madrjas 08.09.2022 2k

Warszawa: Jeszcze jeden dzień utrudnień na linii otwockiej [aktualizacja]
Fot. Robert Nowak
Nie tylko modernizacja Warszawy Zachodniej wywołuje utrudnienia w ruchu pociągów po stolicy. Dużo mniej pociągów mają też do dyspozycji pasażerowie na linii otwockiej; sytuacje pogarszają awarie – dochodzi do nich codziennie.
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy na Mazowszu przyniosła dalsze utrudnienia dla pasażerów kolei. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, ogromne utrudnienia, które doprowadziły do odwołania ponad 200 pociągów dziennie pomiędzy 22 sierpnia a 3 września nie zostały wykorzystane do podłączenia urządzeń sterowania na Warszawie Zachodniej

Narzekają również pasażerowie po drugiej stronie miasta. Tam PKP PLK prowadzi przebudowę linii nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Tutaj, z uwagi na planowane w dniach 4-10 września włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer prowadzony jest po jednym torze.

Z tego powodu odwołana została większość pociągów SKM Warszawa i część pociągów Kolei Mazowieckich, a pozostałe kursują według zmienionego rozkładu jazdy. Nie wprowadzono komunikacji zastępczej, a autobus ZTM dublujący kolej kursuje tylko wzdłuż części trasy. Z tego względu, jak donosili nasi czytelnicy, nieliczne pozostałe na trasie składy Kolei Mazowieckich, były przepełnione nawet w niedzielę, co zwykle nie zdarza się nawet przy obsłudze pojedynczym składem EN57. 

W kolejnych doszło z kolei do awarii infrastruktury, co przy jednotorowej chwilowo linii sparaliżowało ruch. – Wczoraj (6 września), na wysokości stacji Warszawa Wawer, około 4:00 doszło do usterki sieci trakcyjnej. O godzinie 5:20 ruch pociągów został wznowiony. Po usunięciu usterki służby dyżurne PLK prowadziły ruch pociągów tak, aby ustabilizować ruch pociągów i minimalizować zmiany w rozkładzie jazdy – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Z kolei 7 września, o godzinie 4:20, służby stwierdziły usterkę rozjazdu. – Usterka została wyeliminowana po 15 minutach. Także w tym przypadku, służby dyżurne podejmowały działania, aby ustabilizować ruch pociągów i zapewnić sprawna komunikację podczas porannych dojazdów do pracy i szkoły – zapewnił Jakubowski. W obu przypadkach utrudnienia jednak trwały jeszcze podczas porannego szczytu przewozowego. 

Aktualizacja 8 września 9:30

Następnego dnia, 8 września, również doszło do kolejnej już awarii rozjazdu. Odwołano co najmniej jeden pociąg SKM, pozostałe mają opóźnienia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony