Partnerzy serwisu:

Warszawa: Opóźnienie modernizacji powoduje utrudnienia w ruchu. Jest stanowisko PLK

Jakub Madrjas 07.05.2018 3,9k

Warszawa: Opóźnienie modernizacji powoduje utrudnienia w ruchu. Jest stanowisko PLK
Fot PKP PLK
Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, na liniach wyjazdowych z Warszawy w kierunku Skierniewic (nr 1) i Kutna (E20) występują utrudnienia w związku z wydłużeniem modernizacji stacji Warszawa Włochy.
Trwają prace przy modernizacji linii kolejowej nr 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Została ona całkowicie zamknięta, a część pociągów jedzie równoległą linią nr 1. Jak się okazało, nie udało się wypełnić harmonogramu modernizacji w stacji Warszawa Włochy, gdzie obie linie łączą się z linią nr 3 (magistralą E20). 

Jak informują Koleje Mazowieckie, przewoźnik musiał odwołać wiele pociągów do stacji Błonie. Pasażerowie będą mogli w zamian skorzystać z niektórych pociągów PKP Intercity, które wprowadziło dodatkowe zatrzymania. Więcej informacji tutaj. Podobnie jest na linii nr 1 do Grodziska Mazowieckiego, gdzie dodatkowe zatrzymania będą miały niektóre pociągi PKP IC (więcej informacji). Dodatkowo, pociągi, które nie zostały odwołane mogą być opóźnione.

Utrudnienia potrwają co najmniej do 11 maja. W związku z wydłużonymi pracami modernizacyjnymi na posterunku odgałęźnym Warszawa Włochy wprowadzono: wzajemne honorowanie biletów KM – IC – PR na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice oraz wzajemne honorowanie biletów KM – IC na odcinku Warszawa Wschodnia – Łowicz Główny. Honorowanie biletów KM zapewniono też w autobusach linii nr 743 i 713 oraz w tramwaju linii 13. Wprowadzone honorowania biletów obowiązują do godziny 23:59 11 maja.

Aktualizacja:
 Jak poinformował "RK" Karol Jakubowski z PKP PLK, wykonawca modernizacji linii pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią w sobotę po południu zgłosił potrzebę wydłużenia do 11 maja zamknięć torów pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia a Warszawa Włochy. – Wydłużenie spowodowane jest dodatkowymi pracami, które wykonawca musiał przeprowadzić przy montażu rozjazdów. Na dłuższy czas zamknięcia wpływa także awaria podbijarki wykonawcy – podaje Jakubowski.

PLK zapewnia, że aby zapewnić sprawną organizacje ruchu powołały sztab regionalny, który nadzoruje sytuację na warszawskim węźle kolejowym. – Wykonawca został zobowiązany do jak najszybszego zakończenia prac i przywrócenia właściwej organizacji ruchu na modernizowanym odcinku – informuje przedstawiciel inwestora.

Ze względu na wydłużony okres prac 15 pociągów podmiejskich zostało odwołanych a 5 jeździ w skróconej relacji. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony