Partnerzy serwisu:

Warszawa Jeziorki: Działa już tymczasowy przejazd kolejowy

Martyn Janduła 07.04.2017 0

Warszawa Jeziorki: Działa już tymczasowy przejazd kolejowy
Fot. PKP PLK
Ruch w ciągu ul. Karczunkowskiej znowu jest możliwy, a to za sprawą otwartego właśnie tymczasowego przejazdu drogowo-kolejowego. Pozwoli to wykonawcy na ruszenie z robotami przy wiadukcie nad torami linii radomskiej. Mimo drobnego opóźnienia, wykonawca deklaruje zakończenie prac jeszcze w tym roku.
Przejazd tymczasowy znalazł się o ok. 200 metrów dalej od dotychczas funkcjonującego, który zamknięto w sierpniu 2016 roku. Jak tłumaczy PKP PLK, kierowcy musieli tyle czekać, bo tak zakładał harmonogram prac. – Kiedy były prowadzone prace torowe, to nie było możliwości uruchomienia tymczasowego przejazdu – mówi Jakubowski. Trakcja PRKiI miała wykonać go już w grudniu, jednak pojawiła się konieczność zaktualizowania projektu, gdyż wykonawca natknął się na kolizje z siecią elektryczną i kanalizacyjną. – Szyki pokrzyżowała nam również zima i silne mrozy, które opóźniły rozpoczęcie prac o trzy tygodnie – dodaje Jakubowski.

Do przejazdu prowadzą asfaltowe drogi a sam przejazd znalazł się za krawędzią peronu odjazdowego w kierunku Warszawy. Jest to przeprawa kategorii A, co oznacza, że przejazd będzie zabezpieczony przez dróżnika, który będzie go obsługiwał 24 godz. na dobę.

Dzięki realizacji tego zadania, Trakcja PRKiI może przystąpić do wzmożonych prac przy budowie wiaduktu nad torami linii radomskiej. Bezkolizyjny przejazd zapewni pobliskim mieszkańcom bezpieczeństwo w przeprawie na drugą stronę torów. Nie powieli on jednak starego śladu drogi, lecz będzie lekko przesunięty w stronę Piaseczna. Dostęp do peronów zapewnić mają przejścia oraz windy. Jak deklarują PKP PLK, będzie to miejsce w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu sprawnych przesiadek, na wiadukcie przewidziano umiejscowienie przystanków autobusowych i ścieżki rowerowej. W okolicy powstanie również pętla autobusowa.

Warto też przypomnieć, że sam przystanek kolejowy Warszawa Jeziorki przeszedł podczas przebudowy duże zmiany, gdyż z peronu wyspowego powstały teraz dwa perony krawędziowe. Wszystkie prace toczą się w ramach projektu przebudowy linii kolejowej nr 8 z Warszawy Okęcie do Czachówka. Jak podaje PKP PLK, prace idą zgodnie z harmonogramem. Jak podaje PKP PLK, zakończenie kontraktu z Trakcją PRKiI ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. – Wyjątek stanowi jedynie wiadukt, który gotowy będzie w czwartym kwartale tego roku – wyjaśnia rzecznik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony