Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jak pojadą pociągi podczas finału Pucharu Polski?

lk, Rynek Kolejowy 29.04.2016 298

Warszawa: Jak pojadą pociągi podczas finału Pucharu Polski?
Fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 3.0
Koleje Mazowieckie informują, że 2 maja 2016 r. wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów, w związku z rozgrywanym meczem finałowym Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Część pociągów będzie kierowana na linię dalekobieżną i zatrzyma się na Dworcu Centralnym.
Jak informują Koleje Mazowieckie, tego dnia część pociągów skończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia/ Warszawa Wschodnia. Pociągi kursujące przez podmiejską linię średnicową w godzinach 9:10 – 14:20 w kierunku zachodnim zostanie skierowana przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Wszystkie pociągi KM kursujące przez podmiejską linię średnicową w godzinach 19:40 – 22:45 zostaną skierowane przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota, a część wybranych pociągów ulegnie zmianie. Zmiany dotyczą też Szybkiej Kolei Miejskiej. 

W tym czasie na przystanku Warszawa Stadion zatrzymywać się będą pociągi specjalne uruchamiane przez Przewozy Regionalne. Jak informuje przewoźnik, na odbywający się w Warszawie Puchar Polski kibice z Wielkopolski dojadą siedmioma dodatkowymi pociągami z: Poznania, Środy Wielkopolskiej, Piły i Gniezna. Będą one kursowały do przystanku Warszawa Stadion, skąd wyruszą również w drogę powrotną. Pociągi te nie będą ogólnodostępne – skorzystają z nich wyłącznie zamawiający je kibice.

Dla zmniejszenia skali utrudnień zostanie wprowadzone honorowanie biletów KM u innych przewoźników. Wszystkie bilety ZTM honorowane będą w pociągach Kolei Mazowieckich oraz bilety KM w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. W celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągach KM należy zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu. Bilety ZTM i KM honorowane będą w pociągach Spółki „Przewozy Regionalne” oraz „PKP Intercity”, z wyjątkiem pociągów kategorii EIP Pendolino oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia.
Natomiast bilety KM honorowane będą w tramwajach i autobusach na odcinku pokrywającym się przebiegiem z linią średnicową pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią, na ciągach ulic: Al. Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – Most Poniatowskiego – Al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Grochowska – Lubelska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony