Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jak będzie wyglądać tramwaj na Kasprzaka?

wu, Transport-publiczny.pl 20.05.2015 115

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-05-20 23:44:50 Autor: paf
---.play-internet.pl
Tramwaje Warszawskie usiłują przeforsować tzw. wariant W1, czyli zabranie istniejącego tunelu, którym dziś jeżdżą samochody i przeniesienie tam linii tramwajowej. W rezultacie powstałoby jednopoziomowe skrzyżowanie trzech ulic (w tym dwóch trzypasmowych arterii wylotowych z wielkim ruchem), co kompletnie zakorkowałoby całą okolicę. Nie bez powodu już za Gierka wybudowano ów tunel umożliwiający bezkolizyjną jazdę w ciągu Wolska-Połczyńska-granica miasta.

Wariant właściwy, czyli rozbudowa istniejącego tunelu o część dla tramwajów, oznaczony jest jako alternatywny wariant W2 i z góry widać, że warszawska waaaadza nie ma ochoty go zrealizować. Opcja ta jest droższa od preferowanego wariantu W1 o 30 mln złotych, czyli o jedną czwartą.

Jestem b. ciekaw , czy w wyniku szumnie zapowiadanych "konsultacji społecznych" władza pójdzie po rozum do głowy i zrobi tę inwestycję jak należy, czy jednak w imię fałszywie pojmowanych oszczędności oraz słuchania różnych nawiedzonych oszołomów spowoduje wieloletni paraliż komunikacyjny w dzielnicy Wola.
Ps. Oczywiście, z wąskiego punktu widzenia Tramwajów Warszawskich, ów paraliż byłby b. pożądany, bo tramwaj byłby wówczas jedynym środkiem transportu poza rowerem i hulajnogą, którym dałoby się w miarę szybko przejechać ten odcinek. Dziś tramwaje wożą tam w dużej mierze powietrze. No, ale chyba nikt rozsądny nie myśli tam w tak idiotycznych kategoriach....
2015-05-21 09:55:24 Autor: z Jana
---.182.66.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A co, jeżeli się okaże, ze mieszkańcy wcale nie wolą "oczywistego" Wariantu 2 tylko pierwszy? Bo ja mam zamiar poprzeć właśnie W1 i moi sąsiedzi też, bo nie mamy ochoty iść gierkowskim tunelem dla pieszych i potem dwa razy po schodach w górę i w dół, żeby mieszkańcom Ożarowa lepiej się jechało.
2015-05-22 00:12:58 Autor: paf
---.dynamic.chello.pl
Zmotoryzowani mieszkańcy Ożarowa Maz. jeżdżą do Warszawy raczej autostradą A-2 przez wjazd na Żbikowie , a nie poszatkowaną światłami i ograniczeniami prędkości w terenie zabudowanym Połczyńską.

A normalni ludzie korzystają np. czasem z centrum handlowego Fort Wola i nie każdy ma ochoty wozić siaty zbiorkomem. Dziś da się tam dojechać wygodnie autem, jak wybierzesz wariant W-1 to będziesz popychać tramwajem albo rowerkiem, bo wszystko stanie w korku. Może lubisz takie wyprawy na zakupy, ja nie.
2015-05-23 16:47:31 Autor: p
---.dynamic.chello.pl
Kolega z Jana , dobrze pisze. Gierek leży w grobie to jego Polska też tam powinna trafić... Dziwię się tylko ,że na portalu kolejowym , znajduje się tylu drogowych lobbystów. Na szczęście ostateczną decyzję podejmie właściwa władza a nie chłopki roztropki co to bez autka ani rusz. Bo jak na razie marnujemy pieniądze z EU na betonowe mury jak w Strefie Gazy!!
Tramwaje
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony