Partnerzy serwisu:

Warszawa Gdańska. Papierowe rozkłady jazdy naklejone na wyświetlacze

Jakub Madrjas 04.11.2021 7,2k

Warszawa Gdańska. Papierowe rozkłady jazdy naklejone na wyświetlacze
Fot. Stockholms blodbad, twitter
Na stacji Warszawa Gdańska na elektroniczne wyświetlacze naklejono... papierowe rozkłady jazdy. PKP PLK tłumaczy, że wyświetlacze będą modernizowane. Pasażerowie wiele razy zgłaszali problemy z ich działaniem.
O naklejeniu papierowych rozkładów jazdy na stosunkowo nowe, elektroniczne wyświetlacze jako pierwszy poinformował jeden z użytkowników Twittera. W sieci oczywiście od razu zaroiło się od złośliwych komentarzy nt. "polskiej wersji e-papieru".
Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe tłumaczy, że to efekt rozpoczęcia modernizacji informacji pasażerskiej na stacji. PLK przeznaczyła na to aż 4 mln zł ze środków własnych, bo wymienione zostaną elementy aż 66 wyświetlaczy informacji pasażerskiej na peronach i w przejściu podziemnym. Ponad dziesięcioletnie urządzenia zyskają nowe wyświetlacze. Sukcesywnie wymieniany będzie system informacji głosowej. Wymienione zostaną wyświetlacze tablicy z rozkładem jazdy w holu dworca. Umowę zaplanowano do realizacji do końca roku – informuje Jakubowski. Prace wykonuje spółka KZŁ Bydgoszcz z Grupy PKP.

Do redakcji "Rynku Kolejowego" wielokrotnie docierały sygnały o złym działaniu dynamicznej informacji pasażerskiej – zarówno na nowych urządzeniach, np. na linii obwodowej, jak i trochę starszych jak na Warszawie Stadion. Problemy były również w Warszawie Gdańskiej. Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej poinformowało Redakcję, że już od marca tego roku wielokrotnie interweniowało w sprawie awarii wyświetlaczy na stacji, ale termin naprawy ciągle przesuwano. Problemy są również ze schodami ruchomymi.

Teraz PKP PLK zapowiada lepszą jakość informacji. – Na czas prac wymiany systemu informacji pasażerskiej na stacji Warszawa Gdańska zwiększono liczbę komunikatów głosowych. Zwiększono liczbę tradycyjnych nośników z rozkładami jazdy – podsumowuje przedstawiciel PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony