Partnerzy serwisu:

Warszawa: Alarmy w Dartach zakłócały ciszę nocną. Jest rozwiązanie

Jakub Madrjas 07.09.2022 5,6k

Warszawa: Alarmy w Dartach zakłócały ciszę nocną. Jest rozwiązanie
pociąg Dart na Olszynce Grochowskiejfot. MS, Rynek Kolejowy
Alarmy przeciwpożarowe pociągów Pesa Dart stojących w bazie PKP Intercity na warszawskiej Olszynce Grochowskiej budzą nocą mieszkańców. Producent pociągów zobowiązał się rozwiązać problem.
O problemie z hałasem dobiegającym z bazy w warszawskiej bazie taborowej PKP Intercity po raz pierwszy pisał portal ipragapoludnie w... 2016 roku. Problem powrócił ze zwiększoną siłą tego lata; pisały o nim liczne media, od Radia Eska, przez Wirtualną Polskę, po Gazetę Wyborczą. – Straż Ochrony Kolei podczas rozmowy telefonicznej kazała napisać skargę do PKP Intercity. Straż Miejska twierdzi, że nie może interweniować na terenach należących do kolei, a przyjmująca zgłoszenie pod numerem alarmowym 112 co prawda potwierdziła, że patrol policji podjedzie na miejsce, ale jednocześnie zasugerowała, że funkcjonariusze nie mogą wyłączyć alarmu – pisała Wirtualna Polska.

– Sygnały alarmowe występują, gdy uruchomi się system przeciwpożarowy w składach ED161 (Pesa Dart). Każdorazowo w takiej sytuacji dyżurujący maszynista udaje się do pojazdu, aby sprawdzić przyczynę uruchomienia się alarmu i wyłączyć go. Trwałe wyłączenie alarmu jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa – informowała "Gazetę Wyborczą" rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk.

Producent pojazdów – Pesa – wykonał w sierpniu dodatkowe prace serwisowe. Jak informuje "Rynek Kolejowy" dyrektor ds. projektów strategicznych i komunikacji Pesy, Maciej Grześkowiak, wszystkie czujki dymu zostały dokładnie wyczyszczone, a producent zmienił procedury tak, żeby nie gromadziły się w nich zanieczyszczenia. Pracownicy Pesy będą monitorować efekty tych działań. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony