Partnerzy serwisu:

Warszawa – Wiedeń z RegioJet? Jest wniosek czeskiego przewoźnika

Jakub Madrjas 15.06.2020 473

Warszawa – Wiedeń z RegioJet? Jest wniosek czeskiego przewoźnika
fot. MS, Rynek Kolejowy
Prywatny przewoźnik RegioJet złożył do czeskiego regulatora rynku informację o planie uruchomienia połączeń nocnych Warszawa – Wiedeń. Połączenie może wystartować najwcześniej w grudniu. 
Czeski prywatny przewoźnik RegioJet złożył do czeskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego (UPDI) zawiadomienie o planowanym uruchomieniu połączeń Warszawa – Wiedeń. Według dokumentu pociąg mógłby kursować codziennie i zabierać do 600 pasażerów. 

Planowany termin uruchomienia połączenia to 10 grudnia 2020 roku. Pociąg miałby ruszyć z Wiednia o 21:20 m.in. przez Bratysławę, Stare Mesto, Prerow, Ostrawę, Bogumin, Czechowice-Dziedzice, Katowice i Częstochowę, by dotrzeć do Warszawy Centralnej o 7:00. W drugą stronę pociąg miałby ruszyć o 21:15 z Warszawy Wschodniej i dotrzeć do Wiednia na 6:50.

Na stronach Urzędu Transportu Kolejowego nie ma jeszcze informacji o złożeniu podobnego wniosku dla polskiego odcinka trasy – jego pozytywne rozpatrzenie również będzie niezbędne do ewentualnego uruchomienia pociągu.  Przewoźnik posiada certyfikat bezpieczeństwa i dokumenty wymagane dla uruchomienia pociągów na sieci PKP PLK w Polsce, ale musi uzyskać decyzje o otwartym dostępie do torów we wszystkich krajach, przez które chce uruchamiać połączenia.

Stosowne dokumenty udało się bardzo szybko załatwić w sprawie połączenia Praga – Rijeka. Wniosek został złożony 27 maja, a już od 30 czerwca pociąg ma ruszyć. Przewoźnik sprzedaje już bilety na to połączenie, a zainteresowanie jest ogromne. Z kolei złożony w lutym tego roku do Urzędu Transportu Kolejowego wniosek dotyczący połączeń Praga – Przemyśl nie został jeszcze według naszych informacji zatwierdzony. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony