Partnerzy serwisu:

Szybkie połączenie Warszawa – Rzeszów. Rusza elektryfikacja ważnej linii

Jakub Madrjas 02.06.2016 2,4k

Szybkie połączenie Warszawa – Rzeszów. Rusza elektryfikacja ważnej linii
SU45-250 z pociągiem "Hetman" relacji Zamość - Zielona Góra zbliża się do stacji Kolbuszowa.Fot. Mariusz Bednarz, SM42.pl
Trzy miliony złotych będą kosztować pierwsze przygotowania do elektryfikacji linii kolejowej nr 71 z Rzeszowa w kierunku Tarnobrzegu. PKP PLK w końcu rozpisała przetarg w tej sprawie.
Rok 2013, potem 2017, teraz 2020 – to kolejne terminy elektryfikacji linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów. Już w 2012 PKP PLK ogłosiły przetarg na opracowanie projektu, jednak jego realizacja wciąż nie ruszyła. Przed rokiem ówczesny wiceminister Sławomir Żałobka informował posła PiS Andrzeja Szlachtę, że ogłoszenie przetargu na roboty budowlane związane z budową sieci trakcyjnej zaplanowano na początek 2017 r.

O planach prac na linii nr 71, na które składa się nie tylko elektryfikacja, informowaliśmy przed miesiącem. PLK obiecywała wówczas rychłe rozpoczęcie przygotowań do elektryfikacji. Tak też się stało. Zarządca infrastruktury właśnie ogłosił przetarg na pierwsze, warte 3 mln złotych prace przygotowawcze. Składają się na nie dwa zadania: usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz wycinka drzew. Inwestor zastosował również pozacenowe kryteria wyboru ofert. Potencjalnych wykonawców poznamy w lipcu.


Rys. Openstreetmap.org

Koszt całej elektryfikacji szacowany jest na ponad 100 mln zł. Po zakończeniu wszystkich inwestycji w 2020 roku podróż ze stolicy do Rzeszowa będzie możliwa aż trzema zmodernizowanymi trasami, w dużo krótszym czasie przejazdu, niż obecnie. Więcej na ten temat
można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony