Partnerzy serwisu:

Warsewicz: Porty są naszym oknem na świat

Redakcja 04.10.2019 1,1k

– Porty są głównymi generatorami ruchu, jeśli chodzi o przewozy intermodalne. Są kluczowe dla przewozów intermodalnych w każdej branży. Dlatego z zadowoleniem patrzę na politykę rządu, który widzi przewozy w Polsce jako system naczyń połączonych. Nie mówimy tylko o drogach i tylko o kolei, ale przedmiotem uwagi sią też terminale i porty, lotnictwo, czyli całość systemu wsparcia logistycznego. Bez systemowego patrzenia strategicznego nie da się rozwijać połączeń intermodalnych – mówił podczas targów Trako prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.
– W ostatnich latach porty w Gdańsku w Gdyni, czy w Świnoujściu notują bardzo duże wzrosty, również w porównaniu z portami europejskimi – Hamburgiem czy Rotterdamem – gdzie statystyki albo nie rosną tak szybko, albo nawet nieco spadają. Z zadowoleniem patrzymy na inwestycje portu w Gdyni, czy w Gdańsku. To pokazuje, że kierunek jest słuszny i zwiększy naszą konkurencyjność – porównał prezes PKP Cargo.

– PKP Cargo zależy na integracji wszystkich środków transportu. Chcemy wozić towary „od drzwi do drzwi”, dlatego istotny jest dla nas również transport morski. Na przykład z kierunków azjatyckich drogą morską trafia do nas 98 proc. towarów. To pokazuje, że porty są naszym oknem na świat – zakończył.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony