Partnerzy serwisu:

Wars przejdzie pod pełną kontrolę PKP

Jakub Madrjas 15.01.2021 4,8k

Wars przejdzie pod pełną kontrolę PKP
Fot . M. Szymajda
Rząd planuje przenieść należące do Skarbu Państwa akcje Warsu bezpośrednio do Grupy PKP. – To umożliwi sprawną realizację inicjatyw mających na celu wykorzystanie potencjału tej spółki, zapewniając jednocześnie jej stabilny rozwój – mówi “Rynkowi Kolejowemu” Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP SA.
Jak już pisaliśmy, w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów znalazł się projekt rozporządzenia ws. nadzoru nad znajdującymi się w bardzo złej sytuacji PKS-ami. W projekcie dotyczącym przekształceń własnościowych są jednak również inne spółki. Jedną z nich jest prowadzący obsługę wagonów gastronomicznych i sypialnych Wars, w którym obecnie 50,02 proc. akcji ma PKP Intercity, a pozostałe 49,98 proc. posiada Skarb Państwa; te akcje próbowano sprzedać kilka lat temu, ale nie było kupca.

Jak tłumaczy “Rynkowi Kolejowemu” Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP SA, planowane działania mają na celu umożliwienie Grupie PKP dysponowanie 100% akcji spółki Wars poprzez przekazanie udziałów Skarbu Państwa PKP SA. PKP Intercity w dalszym ciągu posiadałoby 50,02% udziałów. – Sprawowanie nadzoru przez Grupę PKP nad 100% akcji spółki Wars umożliwi sprawną realizację inicjatyw mających na celu wykorzystanie potencjału tej spółki, zapewniając jednocześnie jej stabilny rozwój – uważa Zgorzelski.

– Oczywiście, oprócz zapewnienia odpowiednio standardu świadczonych usług, mamy swój pomysł również i na rozwój tego biznesu, jednakże jest jeszcze zdecydowanie za wcześniej na to, aby już dziś szerzej odnieść się do tej kwestii. Jesteśmy jednak przekonani, że wspomniane przedsiębiorstwo może pracować jeszcze bardziej efektywnie niż do tej pory i poszerzać zakres świadczonych usług w ramach przyjętego model działalności biznesowej – podsumowuje członek zarządu PKP SA.

Obecnie trwa przetarg na obsługę wagonów barowych i gastronomicznych PKP Intercity przez okres kolejnych trzech miesięcy. Wars złożył w nim jedyną ofertę.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony