Partnerzy serwisu:

Wandal pomalował farbą jadący pociąg KD. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

inf. pras., oprac. ms 20.11.2018 8

Wandal pomalował farbą jadący pociąg KD. Jest nagroda za wskazanie sprawcy
Moment dewastacji pociąguFot. KD
16 listopada na trasie kolejowej Legnica – Wrocław doszło do pomalowania farbą będącego w ruchu pociągu Kolei Dolnośląskich. Całe zdarzenie udokumentowały kamery zamontowane na pojeździe.
Profesjonalnie przygotowana do wykonania dewastacji osoba, która znajdowała się poniżej torów, dokonała aktu wandalizmu przy użyciu narzędzia natryskowego z farbą. W efekcie tego działania pomalowany został pociąg KD, który na całej długości pokryto farbą.

Zdarzenie miało miejsce na linii nr 275, na odcinku pomiędzy stacją Wrocław Leśnica i Mrozowem. Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica.

Zarząd Kolei Dolnośląskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a także wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy tego zdarzenia.

– Było to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, które mogło wywołać wiele negatywnych skutków. Każde nagłe zahamowanie byłoby niezwykle niebezpieczne dla podróżnych. Takim aktom trzeba się kategorycznie sprzeciwić, stąd decyzja o nagrodzie za wskazanie winnego – powiedział Bogusław Godlewski, rzecznik KD.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony