Partnerzy serwisu:

Wandal pomalował farbą jadący pociąg KD. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

inf. pras., oprac. ms 20.11.2018 5,7k

Wandal pomalował farbą jadący pociąg KD. Jest nagroda za wskazanie sprawcy
Moment dewastacji pociąguFot. KD
16 listopada na trasie kolejowej Legnica – Wrocław doszło do pomalowania farbą będącego w ruchu pociągu Kolei Dolnośląskich. Całe zdarzenie udokumentowały kamery zamontowane na pojeździe.
Profesjonalnie przygotowana do wykonania dewastacji osoba, która znajdowała się poniżej torów, dokonała aktu wandalizmu przy użyciu narzędzia natryskowego z farbą. W efekcie tego działania pomalowany został pociąg KD, który na całej długości pokryto farbą.

Zdarzenie miało miejsce na linii nr 275, na odcinku pomiędzy stacją Wrocław Leśnica i Mrozowem. Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica.

Zarząd Kolei Dolnośląskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a także wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy tego zdarzenia.

– Było to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, które mogło wywołać wiele negatywnych skutków. Każde nagłe zahamowanie byłoby niezwykle niebezpieczne dla podróżnych. Takim aktom trzeba się kategorycznie sprzeciwić, stąd decyzja o nagrodzie za wskazanie winnego – powiedział Bogusław Godlewski, rzecznik KD.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony