Partnerzy serwisu:

Walka Niemców z ekranami akustycznymi trwa

Artur Bogdanowicz 11.06.2017 5,5k

Walka Niemców z ekranami akustycznymi trwa
Metro w MonachiumFot. JM
Dwunastometrowa ściana dzieli monachijską dzielnicę Engelschalking i tory, po których kursują pociągi kolei miejskiej oraz składy towarowe.
Chroniące przed hałasem ekrany ustawiane są w Niemczech przy nowych trasach kolejowych oraz na istniejących już odcinkach – często jednak bez konsultacji z mieszkańcami. O ile fakt ochrony przed hałasem jest bezsporny, o tyle to jak to się dokonuje, budzi już emocje.

Najnowszy przykład przytacza dziennik Süddeutsche Zeitung w czwartkowym wydaniu. Dwunastometrowa ściana dzieli monachijską dzielnicę Engelschalking i tory, po których kursują pociągi kolei miejskiej oraz składy towarowe. Widok z okien nowo budowanych bloków osiedla pada teraz jednak nie na transparentną ścianę, za którą widać przejeżdżające czerwone jednostki S-Bahn-München i drzewa w oddali, ale na betonowy mur z małymi okienkami. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Już w fazie planów kilka miesięcy temu rada mieszkańców dzielnicy zarzucała kolei gigantomanię i brak wyobraźni oraz domagała się uwzględnienia ich postulatów. Mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za zburzeniem tego „monstrum” i zastąpieniem go bardziej przyjazną dla otoczenia barierą dźwiękową.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony