Partnerzy serwisu:

Za 45 mln zł powstanie bocznica do fabryki Mercedesa

inf. pras 21.07.2022 6,2k

Za 45 mln zł powstanie bocznica do fabryki Mercedesa
fot. Mercedes-benz
Spółka ZUE zbuduje za 45 mln złotych nową bocznicę kolejową. Będzie ona prowadzić do dużej fabryki Mercedes-Benz w Jaworze.
Jak podkreśla Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która jest inwestorem zastępczym dla koncernu Mercedesa, to największa tego typu inwestycja w historii spółki. Całość opiewa na kwotę przeszło 45 mln zł. Do podpisania umowy doszło w poniedziałek (19 lipca) w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZUE, posiadająca w swoim portfolio znaczące inwestycje związane z infrastrukturą kolejową i drogową.

– To największa jednostkowa inwestycja w historii pod względem jej wartości – mówi prezes WSSE Piotr Wojtyczka cytowany w komunikacie. – Za nami wiele znaczących przedsięwzięć, w tym m.in. budowa nowoczesnych centrów biznesu i hal przemysłowo-magazynowych, natomiast budowa bocznicy kolejowej w Jaworze to bez wątpienia epokowe wydarzenie dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, cieszące tym bardziej, że zbiega się z 25-leciem naszej działalności – dodaje Wojtyczka.

Realizacja zadania to koszt 45,9 mln złotych. – W ramach inwestycji powstanie nowoczesna bocznica kolejowa przystosowana do rozładunku intermodalnego, wyposażona w dwa tory – każdy o długości 1100 m. WSSE jest inwestorem zastępczym całej inwestycji dla koncernu Mercedesa, zatem będzie to dla spółki dochodowe przedsięwzięcie. Potwierdza to również dobre relacje oraz zaufanie tak poważnego kontrahenta, jakim jest niemiecki potentat motoryzacyjny. Warto wspomnieć, że budowa bocznicy przyczyni się do zmniejszenia ruchu kołowego w regionie. Jest to tym bardziej istotne, że zakład cały czas zwiększa swoją produktywność – zauważa wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

Jak czytamy w komunikacie, roboty budowlane powinny rozpocząć się już we wrześniu. Z kolei zakończenie budowy planowane jest na październik 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony