Partnerzy serwisu:

Wakacyjny rekord przewozowy PKP Intercity. 18 milionów pasażerów

Michał Szymajda 13.09.2022 2,5k

Wakacyjny rekord przewozowy PKP Intercity. 18 milionów pasażerów
fot. M. Szymajda
Ponad 18 milionów pasażerów przewiozło w trzy wakacyjne miesiące PKP Intercity. Takiej liczby klientów spółka nie miała od początku swojego istnienia.
W trzy wakacyjne miesiące 2019 roku (w ostatnim przedpandemicznym roku) PKP Intercity przewiozło ponad 14 milionów pasażerów. 3 lata później na pokładzie pociągów spółki podróżuje ich latem ponad 4 miliony więcej. W swojej historii przewoźnik nigdy nie miał tylu klientów.

– Na ten wynik kolejarze pracowali bardzo ciężko. Nasz wysoki sezon przewozowy nie zaczął się w tym roku w wakacje, ale o wiele wcześniej – 24 lutego, z momentem napaści Rosji na Ukrainę. Chciałbym podziękować naszym pracownikom za olbrzymie zaangażowanie, za pracę w nadgodzinach, którą wykonali dla migrantów. Przewieźliśmy ich łącznie 2,5 miliona. Dziękuję za Waszą wytrwałość i solidną pracę – powiedział prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk i przeszedł do podsumowania sezonu letniego.

– 12 sierpnia sierpnia pobiliśmy dzienny rekord przewozów, przewożąc 251 tysięcy pasażerów. 19 sierpnia było ich niewiele mnie, bo 247 tysięcy. Pobiliśmy całe mnóstwo wyników dziennych. To wszystko złożyło się na to, że od 1 czerwca do ostatniego dnia sierpnia przewieźliśmy rekordową liczbę ponad 18 milionów pasażerów – ocenił Marek Chraniuk.

– Codziennie, w tegoroczne wakacje, PKP Intercity uruchamiało 436 pociągów. To o 11 więcej niż w ostatnim roku przed pandemią, czyli w 2019. Ponadto lepiej monitorujemy frekwencję. Mamy lepsze narzędzia do tego, by ocenić, jakie jest zapotrzebowanie na tabor w danym dniu. Efektem tego jest wzmocnienie 2794 pociągów dodatkowymi 4542 wagonami – dodał Jarosław Oniszczuk, wiceprezes PKP Intercity.

Co jest przyczyną tak wielkiego zainteresowania pasażerów ofertą kolei?

– Z pewnością wpływ miały rosnące ceny paliwa, ale chcę podkreślić, że na kolei pojawiły się nowe oferty, takie jak Taniej z Bliskimi, które pozwalają małym grupom na tańszy przejazd, na torach pojawiają się nowe wagony – mówił prezes spółki.

W lipcu i sierpniu sprzedano 702 tysiące biletów w ofercie Taniej z Bliskimi. Pozwoliło to na tańszy przejazd prawie 1 mln 800 tysięcy pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony