Partnerzy serwisu:

Wakacyjny pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich znowu z rekordem frekwencji

inf. pras. oprac. ms. 24.10.2018 6,1k

Wakacyjny pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich znowu z rekordem frekwencji
Pociąg Słoneczny na peronie w UstceFot. ŁC, RK
„Słonecznym” – od czerwca do końca sierpnia wybrało się w podróż blisko 120 tysięcy osób, co jest rekordowym wynikiem w historii jego kursowania. Pociąg jest dobrą alternatywą dla drogich połączeń uruchamianych przez PKP Intercity, co widać wyraźnie w statystykach.
– Pociąg „Słoneczny” uruchomiliśmy już po raz czternasty. Zainteresowanie tym połączeniem nie słabnie od 2005 roku, a potwierdzeniem jest osiągnięta w tym roku rekordowa frekwencja – blisko 120 tysięcy przewiezionych osób – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Klienci zadowoleni

W wakacje, na pokładzie „Słonecznego” zostały przeprowadzone badania satysfakcji Klienta. Ponad połowę badanych stanowiły osoby, które już wcześniej podróżowały tym pociągiem. Pozostali to nowi klienci (49,6%), którzy w większości o ofercie dowiedzieli się z internetu oraz rekomendacji znajomych. Większość podróżnych bardzo dobrze oceniło obsługę przez drużynę konduktorską oraz przygotowanie wagonów do jazdy (czystość w pociągach) – 94% klientów było zadowolonych klientów. Pozytywnie oceniany był także czas przejazdu. W ocenie pasażerów cena biletu na pociąg „Słoneczny” jest adekwatna do oczekiwań.

Z Warszawy do Ustki za 60 zł

W swój pierwszy w 2018 roku kurs z pasażerami, „Słoneczny” ruszył 23 czerwca ze stacji Warszawa Zachodnia do Ustki, zabierając 630 osób. Sezon zakończył 2 września na stacji Warszawa Zachodnia. Zalet tego połączenia jest wiele: przede wszystkim atrakcyjna cena –bilet normalny do Trójmiasta kosztuje 45 zł, a do Ustki 60 zł. Ze zniżek mogą korzystać uczniowie i studenci. W pociągu można bezpłatnie przewieźć psa lub rower. Na pokładzie jest dostępny catering. Dodatkowo „Słoneczny” ma atrakcyjny czas przejazdu, bo podróż z Warszawy do Trójmiasta trwa niewiele ponad 3 godziny i to w komfortowych warunkach: przestronnych, klimatyzowanych wagonach piętrowych, które są także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Słoneczny” kursuje wyłącznie w sezonie letnim, wzbogacając w ten sposób ofertę dla pasażera z nieco mniej zasobnym portfelem. Połączenie uruchamiane jest na zasadach komercyjnych. Przypomnijmy, że PKP Intercity od grudnia 2018 uszczupli ofertę połączeń ekonomicznych między Warszawą a Trójmiastem. Piszemy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony