Partnerzy serwisu:

Wakacje z utrudnieniami na trasie WKD. Po jednym torze między Komorowem a Warszawą Zachodnią

Witold Urbanowicz 30.06.2016 328

Wakacje z utrudnieniami na trasie WKD. Po jednym torze między Komorowem a Warszawą Zachodnią
fot. Martyn Janduła
Po raz kolejny w wakacje będą występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD. Ruch pomiędzy Komorowem a Warszawą będzie się odbywać po jednym torze, a pociągi dojadą tylko do Warszawy Zachodniej.
Ciąg dalszy prac modernizacyjnych na trasie WKD. 1 lipca rozpocznie się remont toru nr 2 między Komorowem a Warszawą Śródmieście. Wykonawcą prac jest firma Trakcja PRKiI. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Od Komorowa ruch będzie się odbywać po jednym torze (nr 1 – tor prawy, w kierunku od Warszawy do Komorowa), a pociągi dojadą tylko do stacji Warszawa Zachodnia. Na dalszym odcinku, do Warszawy Śródmieście WKD, ruch będzie wstrzymany. Drugi, wyremontowany już tor, będzie zajęty przez maszyny wykonawcy.

Pociągi z Grodziska Mazowieckiego będą kursować w relacji do Komorowa bądź przystanku Opacz. Tutaj, w Opaczy, pasażerowie będą przesiadać się do pociągu wahadłowego, który dowiezie ich do Warszawy. Natomiast pociągi z Milanówka skończą bieg na stacji w Komorowie. Ponadto zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na trasie z Komorowa do Warszawy Śródmieście WKD. Dodatkowo w dni robocze w godzinach szczytu będzie jeździć dodatkowa linia z Pruszkowa do Warszawy Śródmieście WKD.

W autobusach nie będzie kasowników, więc podróżni jadący z biletami jednorazowymi będą musieli skasować je odręcznie. Podróżni, którzy zrezygnują z podróży WKD w czasie remontu mogą zwrócić bilety okresowe i dostać pełen zwrot, bez potrącania prowizji. Ponadto podróżni na podstawie ważnego biletu WKD mogą podróżować pociągami KM i SKM na odcinku ograniczonym stacjami Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/ Centralna, a także tramwajami i wybranymi autobusami w sieci ZTM, kursującymi Alejami Jerozolimskimi.

To nie koniec utrudnień w tym roku. WKD chce wyremontować także odcinki Komorów – Podkowa Leśna i Podkowa Leśna – Milanówek. – Realizacja tego przedsięwzięcia planowana jest na okres od września do końca listopada. Będzie to kompleksowa modernizacja, która obejmie także wymianę podtorza – mówi Michał Panfil, członek zarządu WKD.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony