Partnerzy serwisu:

Wagony Talgo przewiozły pierwszych pasażerów w Egipcie [film]

Michał Szymajda 29.12.2022 3,4k

Zestawy wagonów Talgo rozpoczęły kursowanie w Egipcie. Wprowadzenie do ruchu hiszpańskich pojazdów jest elementem planu modernizacji kolei w kraju.
Koleje Egipskie ENR tuż przed końcem 2022 roku rozpoczęły regularną eksploatację wagonów Talgo wyprodukowanych przez hiszpańską spółkę. Pociągi złożone z charakterystycznych krótkich, lekkich wagonów zbudowanych z aluminiów łączą Aleksandrię i Kair.

Łącznie Koleje Egipskie zamówiły sześć piętnastowagonowych zestawów, w których może podróżować 490 osób na miejscach siedzących. W każdym zestawie znajduje się 8 wagonów klasy 2, 5 klasy 1, wagon restauracyjny i wagon technicznych. Kontrakt, który obejmuje budowę w Egipcie nowej hali utrzymaniowej (Talgo będzie utrzymywać pojazdy przez 8 lat) wart jest 160 milionów euro i obejmuje także ośmioletni serwis wagonów.

Jak podkreśla producent – wagony powstały w hiszpańskiej fabryce w mieście Alava, przy ich budowie wzięto zaś pod uwagę doświadczenie, jakie zyskano przy okazji budowy i eksploatacji wagonów tego samego systemu dla linii Mekka – Medyna w Arabii Saudyjskiej. Pojazdy mogą więc kursować w temperaturze do 50 stopni C., mają też bardzo wydajną klimatyzacje i uszczelnione urządzenia zapobiegające dostaniu się do piasku do kluczowych elementów pociągu.

Zestawy wagonów prowadzone są trakcją spalinową, zmodernizowanymi lokomotywami Class 77, z prędkością 160 km/h. Pozwala to na skrócenie czasu podróży między Kairem a Aleksandrią. Talgo w komunikacie pisze, że dla Kolei Egipskich zbuduje także siedem nowoczesnych wagonów sypialnych. Warto podkreślić, że olbrzymi kontrakt w Egipcie zrealizuje Siemens. 


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony