Partnerzy serwisu:

Wagonów sypialnych i kuszetek na razie nie będzie w żadnym pociągu PKP IC

Jakub Madrjas 18.06.2020 633

Wagonów sypialnych i kuszetek na razie nie będzie w żadnym pociągu PKP IC
Fot. Adam Kilian
PKP Intercity zawiesiło prowadzenie wagonów kuszetek i sypialnych we wszystkich swoich pociągach z powodu sytuacji epidemiologicznej. Przewoźnik deklaruje przywrócenie ich natychmiast, gdy tylko będzie to możliwe.
Czytelnicy “Rynku Kolejowego” pytają, dlaczego w systemie sprzedaży PKP Intercity nie są dostępne miejsca leżące - szczególnie ważne w popularnych pociągach wakacyjnych. W rozkładzie jazdy PKP Intercity wagony z miejscami do leżenia i sypialne są określone oznaczeniem “fakultatywnie”, co oznacza że przewoźnik nie gwarantuje ich uruchomienia. I w tej chwili nie da się na nie kupić biletów.

Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk potwierdza, że ta sytuacja prędko się nie zmieni. - Zawieszenie oferty przewozowej w zakresie kuszetek i połączeń nocnych wynika z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej, która wpływa na regulacje dotyczące tego typu przejazdów, sposób podróżowania i ich popularność. W wagonach sypialnych i kuszetkach, podobnie jak w wagonach przeznaczonych do realizacji połączeń dziennych, pasażerowie muszą podczas całej podróży zasłaniać usta i nos, co może znacznie zmniejszać komfort podróży, zwłaszcza podczas snu - wyjaśnia Grzduk.

Jak podkreśla rzeczniczka, zgodnie z przepisami PKP Intercity umożliwia obecnie zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące dostępne w składzie. - Obowiązujące obecnie ograniczenia w zakresie maksymalnej zajętości miejsc w pociągach (możliwość wykorzystania 100% miejsc siedzących) dotyczą wyłącznie wagonów z miejscami do siedzenia - stwierdza przedstawicielka przewoźnika.

Katarzyna Grzduk podkreśla, że spółka planuje niezwłoczne przywrócenie wagonów sypialnych i kuszetkowych, gdy nastąpi zniesienie dotyczących ich obostrzeń i złagodzenie obowiązującego reżimu sanitarnego. - To pozwoli zaproponować pasażerom odpowiednie warunki przejazdu - podsumowuje.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport