Partnerzy serwisu:

Wagon motorowy SKPL dotarł na Słowację i Ukrainę [wideo]

Michał Szymajda 26.06.2017 6,4k

Wagon motorowy SKPL dotarł na Słowację i Ukrainę [wideo]
Wagon motorowy w KrościenkuFot. kapackakolej.eu
24 i 25 czerwca miały miejsce dwa przyjazdy kolejowe na Słowację i Ukrainę promujące projekt Karpacka Kolej Euroregionalna (KKE). Przewozy specjalne realizowane były autobusem szynowym czeskiej serii 810, które należą do SKPL.
Szczególny charakter miała pierwsza po siedmioletniej przerwie, kolejowa podróż linią 108 z Zagórza do przejścia granicznego w Krościenku, gdzie po ukraińskiej stronie granicy odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli polskich, ukraińskich i słowackich przedstawicieli zainteresowanych rozwojem transportu kolejowego w wymiarze transgranicznym.

Przedstawiciele wszystkich delegacji, wśród których znaleźli się m.in.: Bogdan Rzońca – przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, Łukasz Kudlicki – dyrektor Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ołeh Syniutka – przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej oraz lokalni samorządowcy akcentowali potrzebę intensyfikacji działań na rzecz wykorzystania olbrzymiego potencjału rozwojowego drzemiącego w karpackich szlakach kolejowych zlokalizowanych na obszarze polsko-słowacko-ukraińskiego pogranicza.

Promocyjne przejazdy do Medzilaborec i Krościenka zorganizowała firma SKPL Cargo, która wyraziła chęć obsługi połączeń kolejowych planowanych w ramach KKE. W najbliższych planach przewoźnika jest uruchomienie od 31 lipca codziennych (poniedziałek – piątek), wakacyjnych połączeń kolejowych z Sanoka do Łupkowa (docelowo do Medzilaborec). Szczegółowych rozkładów jazdy oraz bieżących informacji na temat KKK należy szukać na witrynie internetowej www.KarpackaKolej.eu


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony