Partnerzy serwisu:

Wabtec przejął GE Transportation

Michał Szymajda 07.03.2019 15

Wabtec przejął GE Transportation
Lokomotywa GEFot. Nate Beal, CC BY 2.0
Przejęcie GE Transportation przez Wabtec stało się faktem. Połączenie obu gigantów transportowych zza Atlantyku zapowiedziano rok temu, ale oficjalnie doszło do niego z końcem lutego.
Prezes Wabtecu przyznał, opisując transakcję, że to przejęcie GE stało się życiową szansą obu firm na wspólny rozwój w wielu obszarach kolejowych. GE szukało inwestora dla GE Transportation od 2017 roku, chcąc pozbyć się części koncernu związanego z transportem. W maju 2018 oficjalnie poinformowano, że przejęciem poważnie zainteresowany jest Wabtec. Teraz doszło do wydania zgody na zakup przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Co ciekawe – w Europie podobna sztuka nie udała się w wypadku Siemensa Transportation i Alstomu, którym organy UE zabroniły połączenia.

Za akcje, które doprowadziły do przejęcia GE Transportation, Wabtec zapłacił olbrzymią kwotę około 2,9 mld dolarów. Wabtec przejął prawie 51% akcji, natomiast prawie 25% udziałów pozostanie w rękach byłej już spółki matki GE Transportation: GE.

Po połączeniu transportowy gigant będzie zatrudniał łącznie 27 tysięcy pracowników, obecnie ma zamówienia na łączną kwotę 23 mln dolarów. 35% produkcji koncentrować się będzie na zamówieniach z szeroko pojętego rynku pojazdów pasażerskich, reszta będzie odpowiadać potrzebom rynku przewozów cargo. 55% zamówień pochodzi obecnie spoza USA.

Wabtec, stosunkowo słabo znany w Środkowej Europie, jest producentem całej gamy lokomotyw (głównie na rynek północnoamerykański i do Australii), generatorów, osprzętu elektrycznego i elektronicznego do lokomotyw oraz systemów zabezpieczenia ruchu etc. Więcej na temat połączenia obu firm pisaliśmy w 2018 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony