Partnerzy serwisu:

W weekend atrakcje z okazji pięciolecia Kolei Śląskich

inf. prasowa 27.09.2016 203

W weekend atrakcje z okazji pięciolecia Kolei Śląskich
Rys. KŚ
1 października minie 5 lat, od kiedy na trasę ruszył pierwszy pociąg Kolei Śląskich. W związku z jubileuszem śląski przewoźnik zaplanował na najbliższy weekend kilka atrakcji dla swoich pasażerów i miłośników kolei.
1 października (sobota) w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można obejrzeć minimakietę kolejową przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Katowic. – Odwieczna fascynacja koleją i pociągami przejawia się też w formie podziwiania i zabawy kolejką, którą dla uświetnienia rocznicy chcemy pokazać w ruchu z emblematami Kolei Śląskich – mówi Andrzej Wilk, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei. – Ta minimakieta ma stanowić preludium do okolicznościowej zabawy-imprezy o znacznie większej skali przedsięwzięcia, która odbędzie się 2 października (niedziela) – zapowiada Andrzej Wilk.

Nazajutrz, 2 października (niedziela), będzie można zatem kontynuować podziwianie makiet kolejowych na dużo większą skalę. Organizator wystawy oraz Koleje Śląskie, które są jej partnerem, zapraszają na uświetniającą 5-lecie uruchomienia przewozów giełdę i prezentację kolei w miniaturze w Sosnowcu przy ul. Jana Kilińskiego 31. Wśród wielu atrakcji znajdzie się możliwość zabawy kolejkami i poprowadzenia pociągu. Oczy zwiedzających będą cieszyć m.in. miniaturowe pociągi jeżdżące po szlakach i plątaninach torów na makiecie o wymiarach 6 x 10 m.

Ponadto, 1 października, na jednym z peronów w Katowicach oraz w Bielsku-Białej zostaną udostępnione pojazdy kolejowe. Chociaż atrakcja adresowana jest przede wszystkim do dzieci, to każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty, zapoznać się z pulpitem sterowniczym pojazdu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na odwiedzających – zarówno COP, jak i pojazdy w Katowicach i Bielsku-Białej – będą czekać nie tylko bezpłatne wejściówki na wystawę w Sosnowcu, ale także m.in. okolicznościowe kupony na pociąg specjalny upoważniające do bezpłatnego przejazdu organizowanego w niedzielę. Będą one wydawane na hasło: „Jeździmy z Wami już 5 lat”. Specjalny pociąg po południu zabierze zainteresowanych w unikalną trasę, którą na co dzień Koleje Śląskie nie jeżdżą, tj. Katowice – Chorzów Batory – Hajduki – Katowice Panewniki – Katowice Muchowiec – Stawiska – Mysłowice – Katowice - będzie więc to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kolei. Liczba kuponów jest ograniczona.

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich 1 X 2011 r. Od tego czasu:
  • pociągi spółki przejechały ponad 29 mln kilometrów – to tak jakby 37 razy udać się na Księżyc i wrócić,
  • przewoźnik przewiózł ponad 70 mln pasażerów – to tak jakby w ciągu 5 lat przewieziono wszystkich mieszkańców Francji i Chorwacji,
  • przewoźnik uruchomił ponad 450 tysięcy pociągów – gdyby wszystkie osoby z uruchomionych pociągów zdecydowały się na podróż autem (nawet przy założeniu, że w każdym aucie będą podróżować po 4 osoby), oznaczałoby to codziennie prawie 10 tys. samochodów więcej na drogach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony