Partnerzy serwisu:

W wakacje ruszy weekendowe połączenie do Puszczy Knyszyńskiej

Michał Szymajda 17.05.2017 353

W wakacje ruszy weekendowe połączenie do Puszczy Knyszyńskiej
W wakacje ruszy weekendowe połączenie do Puszczy KnyszyńskiejFot. Przewozy Regionalne
Samorządy leżące na linii 37 oraz marszałek województwa podlaskiego zrzucą się na pociągi relacji Białystok – Waliły. Połączenie będzie funkcjonować od 17 czerwca do 15 października.
Połączenie funkcjonowało w takiej formie już w 2016 roku. Długość całej trasy wynosi 36 km. Pociąg zatrzyma się na sześciu stacjach.

– Projekt w zeszłym roku okazał się sukcesem, dlatego będzie w tym roku kontynuowany. Trasa jest bardzo urokliwa i atrakcyjna turystycznie, liczymy na spore zainteresowanie turystów w sezonie – powiedział Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. Do pociągu dorzucą się gminy Gródek, Michałowo, Zabłudów, Supraśl i miasto Białystok. Każdy samorząd wyłoży ponad 9,4 tys. zł. Pokryje to 50% kosztów uruchomienia połączenia. Resztę – 47,2 tys. zł pokryje marszałek.

– Dwie pary pociągów pozwolą nie tylko na turystykę, z połączeń skorzystają także mieszkańcy. Gmina Gródek wyszła z inicjatywą i wprowadziła busy, które zabiorą pasażerów z pociągu i zawiozą do najbardziej atrakcyjnych miejsc, czyli do Gródka i nad zalew w okolicy miasteczka – powiedział dziennikarzowi bia24.pl Wiesław Kulesza, wójt gminy Gródek.

Pociągi będą kursowały w soboty i w niedziele od 17 czerwca do 15 października. Zatrzymają się na stacjach: Białystok Fabryczny, Kuriany, Zajezierce, Żednia, Sokole i Waliły. Uzgodniono, że w dniach 14, 29 lipca i 2 września będą uruchomione dodatkowe kursy, ze względu na imprezy lokalne.

– Bardzo się cieszę, że oprócz urzędu marszałkowskiego do inicjatywy włączyło się pięć gmin. W końcu możemy promować piękno naszego krajobrazu, Puszczę Knyszyńską oraz Park Krajobrazowy – dodał Andrzej Kasperowicz, inicjator pomysłu wznowienia ruchu na linii kolejowej Białystok – Waliły.

Operatorem kursów będą Przewozy Regionalne. Cenę biletu w pełnej relacji Białystok – Waliły określono na 5,30 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony