Partnerzy serwisu:

W wakacje pociągami PKP Intercity znów pojechało więcej pasażerów

inf. pras., oprac. ms 21.09.2019 56

W wakacje pociągami PKP Intercity znów pojechało więcej pasażerów
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Od początku czerwca do końca sierpnia 2019 r. z usług PKP Intercity skorzystało aż 14,2 mln podróżnych. To o ponad 670 tys. więcej niż w czasie ubiegłorocznego sezonu letniego.
W czerwcu, lipcu i sierpniu 2019 r. przejazd pociągami PKP Intercity wybrało o 5% więcej podróżnych więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Wtedy dalekobieżnymi pociągami podróżowało 13,5 mln osób, przy 12,5 mln w roku 2017.

Rekordowym miesiącem sezonu letniego ponownie okazał się sierpień – wówczas w podróż wybrało niemal 5,1 mln osób. W sierpniu padł też rekord dzienny przewiezionych pasażerów. W kończącą długi weekend niedzielę, 18 sierpnia pociągami przewoźnika podróżowało aż 212 tysięcy osób.

W czasie tegorocznych wakacji przewoźnik uruchamiał średnio niemal 400 pociągów na dobę. Łącznie w okresie letnim PKP Intercity na tory wyjechało ponad 36,5 tys. pociągów.
Jednocześnie obserwując wysokie zainteresowanie podróżnych wybranymi relacjami, przewoźnik w miarę możliwości taborowych wzmacniał pociągi o dodatkowe wagony, by zapewnić podróżnym większy komfort jazdy. Tak stało się w przypadku 1370 pociągów, które zostały wzmocnione łącznie o 2283 wagony. Ponadto od początku lipca do 1 września uruchomiono 27 dodatkowych pociągów, a kolejnych 36 pojechało w wydłużonych relacjach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony