Partnerzy serwisu:

W trakcie ŚDM bez przesyłek konduktorskich

Dominik Lebda 13.07.2016 187

arrow
arrow
W trakcie ŚDM bez przesyłek konduktorskich
Fot. DL
W trakcie ŚDM bez przesyłek konduktorskich
W trakcie ŚDM bez przesyłek konduktorskich
PKP Intercity wstrzyma usługę przesyłek konduktorskich w trakcie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca w Krakowie. Jak tłumaczy przewoźnik, o decyzji przesądziły względy bezpieczeństwa.
W dniach 25 – 31 lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Państwowy przewoźnik PKP Intercity, który w swojej ofercie posiada usługę przesyłek konduktorskich poinformował, że w tym okresie zostanie ona zawieszona we wszystkich pociągach.

Przedstawiciele przewoźnika tłumaczą krótko, że o podjętej decyzji zdecydowały względy bezpieczeństwa związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Przesyłki konduktorskie przewożone są na wyznaczonych odcinkach, w relacjach bezpośrednich pociągami oznaczonymi odpowiednio w rozkładzie jazdy. O czasowych zmianach PKP IC poinformowało na swojej stronie internetowej. Odpowiednie oznaczenia znalazły się również na plakatowych rozkładach jazdy i plakatach obrazujących zestawienie pociągów dla danej stacji.

Trudno ocenić rzeczywiste zainteresowanie usługą przesyłek konduktorskich, ponieważ PKP IC nie zdradza liczby klientów korzystających z tego typu rozwiązań. – Dane dotyczące liczby przesyłek konduktorskich stanowią tajemnicę handlową przedsiębiorstwa. Z miesiąca na miesiąc obserwujemy różne tendencje jeśli chodzi o nadawanie przesyłek przez naszych pasażerów, natomiast zainteresowanie usługą jest na stałym poziomie – tłumaczą przedstawiciele z biura prasowego przewoźnika.

Jednak niezależnie od zainteresowania, podjęta decyzja może zmienić sposób postrzegania usługi przesyłek konduktorskich. Mając na uwadze jej dotychczasową stabilność i przewidywalność, czasowe zawieszenie może spowodować utratę stałych klientów, którzy mogą uznać, że usługa jest niepewna, skoro operator decyduje się na jej okresowe zawieszenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony