Partnerzy serwisu:

W środę wracają pociągi z Gdyni do gdańskiego lotniska

Łukasz Kuś 05.09.2016 197

W środę wracają pociągi z Gdyni do gdańskiego lotniska
fot. PKM
7 września ponownie ruszają pociągi SKM Trójmiasto na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz. To efekt szybszego zakończenia remontu linii PKM.
Na odcinku PKM do Gdańska Wrzeszcza pociągi wróciły 4 września o czym informowaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj. Zobacz także relację video z powrotu pociągów na linie PKM. Dzisiaj zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami SKM Trójmiasto opublikowała rozkład jazdy pociągów na linii Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy, który obowiązywać będzie od 7 września.

Tymczasowy rozkład jazdy można pobrać na stronie SKM Trójmiasto. Z Gdańska Wrzeszcza do lotniska będą kursowały po dwie pary pociągów na godzinę. Niestety nie będzie bezpośrednich pociągów z Portu Lotniczego do dworca głównego w Gdańsku. 

Zamknięcie ruchu na większości linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej miało miejsce w wyniku gwałtownej nawałnicy jaka przeszła nad Trójmiastem w nocy z 14 na 15 lipca 2016 r. – uznanej przez IMGW za największą ulewę ostatnich 65 lat. Więcej o tej katastrofie pisaliśmy tutaj

Dzisiaj poinformowano także, że Prezes UTK zatwierdził stawki dostępu do infrastruktury Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony